Jacek Wójcicki oczarował publiczność w RCK

Jacek Wójcicki i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej w koncercie "Od La Scali do Piwnicy pod Baranami".

Koncert ściągnął do Raciborskiego Centrum Kultury publiczność w różnym wieku i z różnych stron regionu.  – Trudno byłoby pominąć takie wydarzenie! – twierdzi pani Danuta z Raciborza. Koncert bardzo różnorodny. Jacek Wójcicki zaprezentował swoją niepowtarzalną osobowość sceniczną, tworząc kolorowe i brawurowe widowisko. W repertuarze utwory dobrze znane publiczności – od  klasycznych, operowych i operetkowych, po rozrywkowe – prawdziwe "Od La Scali do Piwnicy pod Baranami".

- reklama -

– W którą stronę mi bliżej? Piwnica to dla mnie okres sentymentalny, z dawnych lat, oczywiście mam miłe wspomnienia, ale to już historia. La Scala w naszym koncercie to bardziej hasło, to arie, pieśni. Blisko jest mi po prostu do estrady. Na estradzie łączę te różne gatunki. Tu będzie chwila nieskromności, ale mało jest osób, które śpiewają i kabaret, i balladę, i arię. Myślę, że trzeba pokazywać swoje najlepsze strony, od lat mnie uczono, żeby się nie bać i ryzykować, ale też znać swoje plusy i minusy. Plusy pokazywać, a słabe strony umiejętnie przekuć w sukces – mówił Jacek Wójcicki przed koncertem.

 

 
 

 

 

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Czego mogła doświadczyć publiczność w Raciborzu.

Koncert wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Wydarzeniem w Raciborskim Centrum Kultury Filharmonia Zabrzańska kończy właśnie 65 sezon artystyczny. Orkiestra powstała dokładnie w 1950 roku. 60 świetnych muzyków wykonuje średnio w sezonie około 90 koncertów! Sławomir Chrzanowski jest jej dyrektorem naczelnym i artystycznym od 25 lat.

– Często grywamy koncerty o lżejszym charakterze, więc również ten dzisiejszy nie jest dla nas problemem, jesteśmy zaprawieni w boju – mówił tuż przed koncertem dyrygent. – Jacek Wójcicki, to postać, obok innych wielkich gwiazd estrady, z którą bardzo lubimy występować. To świetne koncerty, bardzo fajne aranżacje, ciekawe piosenki – mówił Sławomir Chrzanowski. Wśród największych nazwisk polskiej sceny, z którymi orkiestra występuje są m.in. Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Włodzimierz Korcz, Ewa Uryga, czy Grzegorz Turnau.  

/RCK, publ.p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here