
Jarosław Armatys, tegoroczny maturzysta II LO w Raciborzu został finalistą VI Ogólnopolskiego Konkursu „Talent za Talent”.
Finałowe prezentacje i rozdanie nagród miało miejsce 10 czerwca w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej, w obecności minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która pełniła również rolę jurora. Celem konkursu było wyłonienie młodych ludzi, którzy wyróżniają się aktywnością społeczną, zdolnościami przywódczymi, osiągnięciami naukowymi, zaangażowaniem na rzecz swojego otoczenia.

Konkurs miał 4-etapowy przebieg i rozpoczął się jeszcze w marcu tego roku. Jarek Armatys, uczeń II LO w Raciborzu znalazł się w finałowej siódemce, która rywalizowała w zakresie assessment center, rozmów kwalifikacyjnych i prezentacji na wybrane tematy. W drodze do sukcesu Jarek wykorzystał m.in. swoje doświadczenia z prac w Młodzieżowej Radzie Miasta Racibórz oraz z udziału w ogólnopolskim projekcie Korba, realizowanym od lat w II LO.
Oprócz Jarka w konkursie "Talent za talent" docenieni zostali uczniowie z Warszawy, Opola, Poznania, Krośna, Gostynina i Słupska.
fot. MEN
/p/




![Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA] Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/anna-kantoch.jpg)
![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)
![Bibliotekarze z Raciborza świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-bibliotekarza-raciborz.jpg)
![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)




![Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkolaki-biblioteka.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




.jpg)

![Zawodnicy Butokukan Racibórz z medalami mistrzostw Polski [ZDJĘCIA] Zawodnicy Butokukan Racibórz z medalami mistrzostw Polski](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/butokukan-raciborz-iaido.jpg)
![Ponad 50 miłośników gór na wyprawie zorganizowanej przez PTTK Racibórz [ZDJĘCIA] Ponad 50 miłośników gór na wyprawie zorganizowanej przez PTTK Racibórz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/pttk-raciborz-rudawiec-kowadlo-1.jpg)