Siłownia „pod chmurką” w Nędzy jeszcze w wakacje

0

Teren przy szkole w Nędzy zmieni się nie do poznania. Wybudowano tam "Orlika". Wkrótce powstanie tam siłownia na wolnym powietrzu oraz sportowy plac zabaw.

Przy ul. Leśnej w Nędzy, przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy znajduje się obecnie teren służący mieszkańcom jako parking. – W tej chwili jest tylko utwardzony kruszywem i po większym deszczu zawsze pojawiają się kałuże utrudniające użytkowanie. Chcemy zrobić z tym porządek – mówi wójt Nędzy Anna Iskała.

- reklama -

Projekt zakłada utwardzenie miejsc postojowych oraz wykonanie siłowni zewnętrznych. W części przeznaczonej dla infrastruktury komunikacyjnej zostanie wykonana droga manewrowa parkingu pełniąca równocześnie funkcję pętli autobusowej dla przewozów szkolnych o jezdni jednokierunkowej dwupasowej szerokości 5,50 m o powierzchni 486 m2, a także 31 miejsc postojowych (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych). Pozostała powierzchnia zostanie przeznaczona na tereny zielone.

 

Siłownia stanie na placu przy szkole. Obecnie pełni on funkcję parkingu.

 

 

W części przeznaczonej do rekreacji powstanie siłownia zewnętrzna z 4 urządzeniami (podwójnymi): wyciąg i krzesło, biegacz i orbitrek, prasa i wioślarz oraz surfer i twister. – Tyle na początek, bo planujemy rozbudowę siłowni – tłumaczy wójt Iskała. Dodatkowo wykonany zostanie chodnik, staną też ławeczki. Wykonawca na realizację będzie miał 55 dni od daty podpisania umowy. Inwestycja powinna być zakończona jeszcze w wakacje. Wykona ją firma "Ergobud" z Nędzy. Siłownia na wolnym powietrzu będzie kosztowała gminę niespełna 254 tys. zł.

Teren wokół szkoły w Nędzy wkrótce stanie się sportowo-rekreacyjną wizytówką gminy, bo przy funkcjonującym już kompleksie sportowym "Orlik" oraz oddanym wkrótce do realizacji terenem z siłownią "pod chmurką", na tyłach szkolnej sali gimnastycznej w planach jest też budowa sportowego placu zabaw. – To głównie z myślą o 6-latkach, by przejście z przedszkola do szkoły było dla dzieci jeszcze przyjemniejsze – dodaje wójt.

Zadanie polega na zainstalowaniu urządzeń zabawowo – sportowych, które łączą funkcję placu zabaw z funkcją sportową, sprzyjającą rozwijaniu aktywności sportowej i zmysłu równowagi u dzieci. Podłoże ma zostać wykonane z materiału, który nie powoduje urazów. Gmina czeka jeszcze na dopełnienie ostatnich formalności z Ministerstwem Sportu i Turystyki, które dofinansuje gminną inwestycję.

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here