W MDK wystąpili dla gości z Walii

0

19 czerwca 2015r. na deskach Młodzieżowego Domu Kultury odbyło się przepiękne widowisko dedykowane gościom specjalnym Jubileuszu 30 – lecia Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

 

- reklama -

 

 

Byli nimi Pan Marek Kurpis – Wicestarosta Raciborski oraz przyjaciele z St.Mary's Primary Catholic School w Wrexham od ponad 8 lat współpracujący z MDK  w Raciborzu – Pani Dyrektor Kathy Jones, Pani Rachel Acton – przyszła dyrektor, obecnie wicedyrektor oraz Pan Kevin T'toole – II wicedyrektor. Powiat Raciborski i Hrabstwo Wrexham obowiązuje umowa o współpracy partnerskiej.

Program, który zaprezentowali Nasi artyści zachwycił swoją różnorodnością, barwnością, urodzajem talentów i efektów rozwijania swoich pasji. Począwszy od prowadzenia koncertu przy którym podopieczni Pana Andrzeja Biskup wykazali się poczuciem humoru i zdolnościami aktorskimi, aż po ostatnie przemówienia, sala widowiskowa w Młodzieżowym Domu Kultury pękała w szwach! Cała publika została zauroczona – z zapartym tchem, uśmiechając się bez ustanku, oglądała spektakl.  Swym wokalem oczarowali nas wokaliści Pana Daniela Rożek oraz Zespół Wokalny MIRAŻ prowadzony przez Panią Dyrektor Elżbietę Biskup. Tancerze wczorajszego dnia to najliczniejsza drużyna.

Cudne prezentacje wytańczyli:
– tancerze Pani Wioletty Cabaj – Klub Tańca Towarzyskiego REWIA oraz Zespół Tańca Towarzyskiego MINI REWIA;
– wychowankowie Pani Eweliny Uriasz – Zespół Taneczny REWIA;
– podopieczni Pani Reginy Bernat – Zespół Taneczny ALLORA DANCE- grupy Pani Kamili Kruszka – Zespoły Tańca Nowoczesnego – SZAJKA, SZAŁ oraz Grupa 6-7latki

Widowisko zakończone zostało w rytmach salsy – rueda de casino w wykonaniu tancerzy grup tańca towarzyskiego prowadzonych przez Panią Ewelinę Uriasz wraz z gościnnym udziałem Aleksandra Piechy, szkoła tańca El Pachanguero. Pokaz ten opracowano na warsztatach poprzedzających koncert właśnie z Panem Aleksandrem.
O scenografię jak zwykle zadbały Pani Martyna Rejner i Pani Agnieszka Chmielecka!

Całość dała rewelacyjny efekt w postaci przepięknego spektaklu. Wszystkim artystom bardzo dziękujemy za te chwile wzruszenia. Nauczycielom za przygotowanie owych artystów. Naszym gościom specjalnym i całej publiczności z kolei za bycie z Nami i owacje.

W tym miejscu chcielibyśmy również zaprosić na Koncert wieńczący 30-lecie działalności Młodzieżowego Domu Kultury, który odbędzie się 25 czerwca 2015r. na Zamku Piastowskim z udziałem Orkiestry „Happy Big Band”.  Możemy zdradzić, że zdjęcia z ostatniego wydarzenia są przedsmakiem tego co będzie działo się w najbliższy czwartek.

 

Młodzieżowy Dom Kultury

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here