Racibórz może się chwalić najbezpieczniejszym gospodarstwem

0

Gospodarstwo Sylwii i Stefana Stroków z Raciborza zwyciężyło w wojewódzkim etapie Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".

Zakończyły pracę Wojewódzkie Komisje Konkursowe XIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Jego celem jest promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Do tegorocznej edycji, w kategorii gospodarstw indywidualnych zgłosiło się 825 podmiotów.

- reklama -

 

 

Wśród 16 najbezpieczniejszych gospodarstw w kraju jest gospodarstwo państwa Sylwii i Stefana Stroków z Raciborza. 2 lipca w oddziale regionalnym KRUS w Częstochowie odbędzie się uroczyste podsumowanie etapu śląskiego. 22 lipca natomiast raciborskie gospodarstwo będzie wizytowane przez komisję centralną.

Wojewódzkie Komisje Konkursowe sprawdziły:
– ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy,
– stan budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarczych,
– wyposażenie maszyn i urządzeń rolniczych w osłony ruchomych części maszyn i urządzeń,
– stan techniczny pilarek tarczowych i łańcuchowych,
– warunki obsługi i chowu zwierząt,
– stosowanie i jakość środków ochrony osobistej.

Oceniły również rozwiązania techniczne i organizacyjne stosowane w gospodarstwie w celu ograniczenia ryzyka wypadku i zwiększenia bezpieczeństwa pracy, oraz organizację miejsc wypoczynku i zabawy dzieci. Członkowie Komisji przypominali rolnikom o zwiększonym zagrożeniu wypadkami w okresie spiętrzenia prac latem i obowiązku zapewnienia opieki dzieciom przebywającym w gospodarstwie rolnym. W śląskiej rywalizacji gospodarstwo z Raciborza było bezkonkurencyjne.

Przypomnijmy, syn laureatów, Dawid Stroka, w 2014 r. zdobył tytuł Najlepszego rolnika ziemi raciborskiej. (zdj. z wizytacji w ramach konkursu “Najlepszy rolnik ziemi raciborskiej”).

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here