Wakacyjny kurs aikido w Nędzy

0

Dzieci podczas zajęć w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy uczą się samoobrony. Zajęcia prowadzi Karol Łaciok.

Od poniedziałku trwają w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy zajęcia z aikido. Podłoga zakryta materacami, w kimonach nie tylko instruktorzy, ale też niektórzy uczestnicy. Pani Alicja Czarnuszka z Babic przywiozła na zajęcia swojego syna Jakuba. 9-latek chodzi na zajęcia z aikido nie tylko w wakacje do GCK, ale też w ciągu roku szkolnego do szkoły w Nędzy, gdzie dzieci i młodzież ćwiczą po lekcjach dwa razy w tygodniu. – Cieszę się bardzo, bo zamiast siedzieć w domu przy komputerze, więcej się rusza. A poza tym, dzięki aikido uczy się jak zachować się w sytuacjach zagrożenia. I kto wie, może ja sama kiedyś poczuje się przy nim bezpieczna – uśmiecha się pani Alicja.

- reklama -

 

 
 

 

Karol Łaciok prowadzi zajęcia z Aikido w GCK oraz te odbywające się w ciągu roku szkolnego w ZSG. – Przede wszystkim chodzi nam o to, żeby dzieci się trochę poruszały i dobrze bawiły, niekoniecznie przed komputerem – mówi instruktor. Aikdo to japońska sztuka samoobrony. – Pokazujemy dzieciom, że niekoniecznie chodzi o to, żeby się bić i okładać – wyjaśnił Karol Łaciok. – Ale oczywiście, aikido ma nauczyć jak nie dać sobie zrobić krzywdy – dodał.

Tegoroczna oferta letnia Gminnego Centrum Kultury jest bardzo bogata. Każdego dnia odbywa się kilka bloków zajęciowych, poza aikido są też np. zajęcia z graffiti, fireshow, zajęcia plastyczne, czy taneczne. Oprócz tego są też wycieczki i Uniwersytet Małolata z zajęcia z architektury, języka angielskiego i gotowania. Szczegóły na stronie GCK http://kulturanedza.blogspot.com/. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

 

 

 

 

/gmina Nędza, publ. p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here