Tworzyli cuda na warsztatach scrapbookingu

0

W Raciborskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty scrapbookingu. Dzieci ozdabiały okładki i dekorowały albumy.

11-latki Amelia Mandera i Wiktoria Fulneczek jak tylko dowiedziały się, że takie warsztaty będą w Raciborskim Centrum Kultury organizowane, od razu się zapisały. Bo, jak mówią, plastyka bardzo je interesuje. – Na pewno wykorzystamy to, czego się tutaj nauczyłyśmy. Ja na przykład mogłabym zrobić dla moich przyjaciółek pamiątkowe albumy – mówi Wiktoria. – Takie albumy mogą być pięknym prezentem dla mamy, taty albo kogoś bardzo bliskiego – dopowiada Amelia.

- reklama -

Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od angielskiego "scrapbook" oznaczającego taki album, a sam wyraz "scrap" oznacza skrawek.

 

 

Uczestnicy warsztatów ozdabiali albumy rodzinne, dziś tworzą kartki metodą pop-up. – Coś z nich wyskoczy, gdy się je otworzy – tłumaczy instruktorka Gabriela Horny. – Takie zajęcia są odskocznią od komputera, od telewizji. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, tym bardziej jeśli nie ma pogody. Ale na naszych zajęciach, mimo, że pogoda za oknem świetna, chętnych nie brakuje! – cieszy się prowadząca.

Gabriela Horny z wykształcenia jest plastykiem. Bardzo lubi tworzyć z papieru, stąd m.in. zainteresowanie właśnie scrapbookingiem, ale nie tylko. Kilka dni wcześniej w Raciborskim Centrum Kultury poprowadziła warsztaty wyplatania koszy z papierowej wikliny.

/rck, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here