Przez zabawę zachęcają do czytania

0

Gminna biblioteka w Nędzy każdego dnia organizuje ciekaw zajęcia i warsztaty. Wszystko po to, aby dzieci nie nudziły się w czasie wakacji.

Biblioteka w Nędzy na każdym kroku udowadnia, że nie jest już wyłącznie miejscem wypożyczania książek. Regularnie organizuje różnego rodzaju wydarzenia, głównie dla najmłodszych, ale nie tylko, które z sukcesem przyciągają nowych czytelników. Na okres wakacyjny placówka również przygotowała dla dzieci i młodzieży ciekawe zajęcia. Jest twórczo, kreatywnie, no i oczywiście wesoło.

- reklama -

Są warsztaty plastyczne podczas, których powstają wspaniałe prace, dzieci szaleją na wspólnych zabawach, poznają się bliżej, zawiązują się przyjaźnie, jest też głośne czytanie. – Głównie po prostu się bawimy, żeby dzieci nie były same w domu, nie nudziły się, żeby nie przesiadywały tylko przed komputerem, telewizorem z telefonem czy tabletem w dłoni. Zajęcia organizujemy, żeby dzieci zobaczyły, że w bibliotece nie trzeba być tylko cichutko i grzeczniutko, ale, że to też miejsce zabawy i fajnego czasu – Katarzyna Machecka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Nędzy. A podczas wspólnej zabawy łatwiej przekonać dzieci, że warto sięgnąć po książkę, bo czytanie może być frajdą.

 

 

Biblioteka w Nędzy zachęca do odwiedzin na różne sposoby. I widać efekty. Dzieci naprawdę lubią to miejsce. – Robimy tu naprawdę fajne rzeczy! – mówi Kacper, lat 10. – I się nie nudzimy w domu – dopowiada kolega Grzesiek. – Lepiej jest przychodzić tutaj, niż siedzieć w domu. To, co robimy bardzo pobudza wyobraźnię – wyjaśnia dojrzale Konrad. Karolina na zajęcia chodzi od wielu lat. – Zawsze robimy coś ciekawego, czego nie robimy w domu, czy szkole – mówi. – No i skoro spędzamy tyle czasu wśród książek, to zazwyczaj też już jakąś wypożyczymy – dodaje.

Co jeszcze czeka na dzieci w bibliotece? Sprawdź: http://bibliotekanedza.blogspot.com/

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here