Cały region walczy o utrzymanie RCKiK w Raciborzu

Istnieje obawa, że raciborskie krwiodawstwo zostanie włączone do RCKiK w Katowicach.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu prężnie działa od 1999 roku. Od początku istnienia utrzymuje się w krajowej czołówce pod względem poboru krwi i jej składników. Placówka swoją działalnością wspiera 30 klubów honorowych dawców krwi, propaguje idee krwiodawstwa oraz prowadzi akcje w zakresie poboru krwi. RCKiK funkcjonuje jako samodzielna jednostka, swym działaniem obejmuje powiat raciborski, rybnicki i wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie Zdrój, Żory i Rybnik.
Jakiś czas temu pojawił się pomysł włączenia Raciborskiego Centrum Krwiodawstwa do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. W związku z tym pracownicy raciborskiej placówki obawiają się, że centralizacja krwiodawstwa nie będzie sprzyjała jej rozwojowi, wręcz przeciwnie, doprowadzi do spadku poboru krwi. Istnieje również obawa, że w wyniku połączenia placówek, szpitale, które do tej pory działały na terenie raciborskiego RCKiK będą zmuszone do konsultacji związanych z doborem krwi do przetoczenia z Katowicami, co może spowodować znaczne opóźnienia całej procedury.
Zespół pracowniczy RCKiK w Raciborzu zwrócił się do przewodniczącego Zarządu Subregionu Zachodniego Mieczysława Kiecy o poparcie ich apelu przeciwko  centralizacji. Sprawa została poruszona na posiedzeniu Zarządu. Przeprowadzono głosowanie , na którym większość członków poparła wystosowany przez RCKiK apel.

- reklama -

/d/

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here