Młodzież z GCK zaprezentowała się w centrum Nędzy

0

Gminne Centrum Kultury w Nędzy nie pozwala, żeby młodzi nie nudziły się w wakacje. W planach są jeszcze m.in.: beatbox, linoryt i robienie masek.

Ci, którzy pokaz widzieli, nadziwić się nie mogli, że takich rzeczy można się nauczyć w tak krótkim czasie.  – My to na pewno od razu byśmy się wywróciły! – nie kryła zdumienia pani Kasia. Młodzież uczestnicząca w warsztatach szczudlarskich w Gminnym Centrum Kultury wyszła dziś w plener i pokazała mieszkańcom czego w czasie wakacji zdołała się nauczyć.

- reklama -

– Ćwiczą od wczoraj? – nie mogła uwierzyć pani Zosia. – Bardzo dobrze im wychodzi! Super, że takie zajęcia się organizuje, dzieci przynajmniej w domu przed komputerem nie siedzą – mówiła.

– Podziwiamy! – nagradzała brawami pani Bernadeta. – I fajnie, ze dzieci mają zajęty czas, nie błąkają się po wsi – dodała.

Gminne Centrum Kultury w Nędzy nie pozwala, żeby dzieci i młodzież nudziły się w wakacje. Przez cały lipiec od poniedziałku do piątku zaprasza na przeróżne zajęcia – były już m.in.: aikido, graffiti, balet i rękodzieło, a w planach jeszcze m.in.: beatbox, linoryt i robienie masek.

 

 

 Dzięki Gminnemu Centrum Kultury dzieci w Nędzy mogły nauczyć się m.in. chodzenia na szczudłach.

Od wczoraj trwają w GCK zajęcia szczudlarskie. Ale uczestnicy uczą się tam nie tylko trudnej sztuki chodzenia na szczudłach, ale też żonglowania, kręcenia talerzami i pojkami. – Warto wziąć udział w naszych zajęciach, żeby się nie nudzić, nie siedzieć w czterech ścianach. Jestem pewna, że młodzież jeszcze we wrześniu będzie dobrze wspominać spędzone z nami wakacje – powiedziała Julia Parzonka, instruktorka Gminnego Centrum Kultury w Nędzy.

Dla Doroty, lat 12 to nie pierwsze zajęcia, w jakich bierze udział w GCK. – Zawsze jest świetnie, możemy się sporo nauczyć – mówiła. 11-letniej Natalii chodzenie na szczudłach bardzo się spodobało. – Najważniejsza jest równowaga, wiadomo. Trzeba się pilnować, żeby nie przechylać się do przodu – instruowała.

Podsumowanie Akcji Lato ze specjalnym pokazem wszystkich zdobytych podczas warsztatów umiejętności odbędzie się w GCK 31 lipca o godz. 17.00.

 

Sabina Mostek

 

publ. /l/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here