P. Klima: Po co takie wysokie nagrody?

1

Radny uważa, iż nagrody pieniężne przyznawane przez prezydenta w konkursach na najładniejszą elewację są stanowczo zbyt wysokie. Zwłaszcza, że na inne rzeczy nie wystarcza pieniędzy.

Urząd miasta co roku organizuje konkursy, w których nagradzane są remontowane w ciągu ostatniego roku budynki. W konkursach biorą udział zarówno budynki jednorodzinne, jak i wielomieszkaniowe. W zależności od kategorii przyznawane są nagrody – najwyższa wynosi 60 tys. zł. I właśnie wysokość tych kwot zakwestionował podczas ostatniej sesji radny Piotr Klima. Choć sam konkurs uważa za pozytywny i dobry, to jednak – jak stwierdził – "ludzie się dziwią niewspółmiernie wysokim nagrodom, podczas gdy na wiele innych rzeczy nie ma pieniędzy". Ponadto Klima chciał dowiedzieć się, wg jakich kryteriów przyznawane są nagrody oraz czy są one wystarczająco jasne i przejrzyste.

- reklama -

 

Jak tłumaczył prezydent, koszt remontu elewacji wraz z termomodernizacją większego budynku to ok. 600 – 800 tys. zł. Najwyższa nagroda to 60 tys. zł, a więc +/- 10%. – Przyjęliśmy taką zasadę, że nagrody muszą być znaczące, zwłaszcza że są one później przeznaczane na kolejne cele realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe, tereny przydomowe, itp. – wyjaśnił. W dużej mierze możliwość otrzymania wysokiej nagrody pieniężnej mobilizuje wspólnoty do działania w kierunku poprawy wyglądu swoich budynków.

 

Prezydent zapowiedział, że jeszcze przez kilka lat będzie chciał utrzymać konkursy. Później zastanowi się nad inną formą zachęty.

 

/ps/

 

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here