Parasolowy chaos na rynku. Co na to prezydent?

0

Miesiąc temu Leszek Szczasny sugerował prezydentowi ujednolicenie parasoli przy lokalach gastronomicznych w centralnych częściach miasta. Jaką odpowiedź otrzymał z magistratu?

 

- reklama -

– Dziś w tym względzie panuje spory chaos, nie tylko w Raciborzu. Tymczasem jak pokazują doświadczenia innych miast można nad nim zapanować – interpelował w trakcie ostatniej sesji radny (więcej tutaj ). Oto odpowiedź urzędu miasta w sprawie ujednolicenia parasoli przy ogródkach piwnych w centrum miasta:

Każdego roku aranżacja ogródków jest opiniowana przez Komisję Urbanistyczno – Architektoniczną działającą przy Prezydencie Miasta. Opiniowaniu nie podlegają pojedyncze elementy wyposażenia ogródków letnich (zlokalizowanych na płycie Rynku), tylko ich całościowa aranżacja. Należy zaznaczyć, że ogródki letnie od kilku lat pozostają w niezmiennej aranżacji. Przedsiębiorcy prowadzący tam działalność gospodarczą, do aranżacji ogródków wykorzystują wyposażenie otrzymane od producentów poszczególnych firm, które opatrzone jest ich znakami towarowymi. Wprowadzenie stosownych regulacji w zakresie ujednolicenia aranżacji ogródków z pewnością wiązałoby się z nałożeniem dodatkowych obciążeń finansowych na działających tam przedsiębiorców i musiałoby być rozłożone na dłuższy przedział czasowy np. 5 lat. – napisano.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here