Gotowanie na Uniwersytecie Małolata w Nędzy

0

Zajęcia z gotowania były kolejnymi, po architekturze i j. angielskim, jakie odbyły się w GCK w Nędzy w ramach Uniwersytetu Małolata.

 

- reklama -

 

 

W tej kuchni rozsypana mąka i rozlane mleko to żaden problem. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, że gotowanie może być proste i zabawne. A przede wszystkim, że warto wyjść z domu, zostawić komputer i przyjść do Gminnego Centrum Kultury, bo tu na nudę nie ma szans!

Zajęcia z gotowania były kolejnymi, po architekturze i j. angielskim, jakie odbyły się w GCK w Nędzy w ramach Uniwersytetu Małolata. Dzieci najpierw same "zaprojektowały" swoje wypieki, potem samodzielnie, ale pod okiem instruktorek, przygotowały ciasto, upiekły i udekorowały.

Warsztaty wakacyjne są doskonałą formą spędzania wolnego czasu z dala od komputera i telewizora. Zajęcia z gotowania dają możliwość rozwijania zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności.

– We wszystkich naszych zajęciach chodzi o to, żeby dać dzieciom możliwość doskonalenia swoich zainteresowań, czy zdobycia nowych umiejętności, nawiązania nowych znajomości, nauki pracy w grupie, spędzenia czasu na fajnej zabawie. Chcemy pokazać, że nauka nowych rzeczy nie musi być trudna, ale przede wszystkim ciekawa – mówi dyrektor GCK w Nędzy Michaela Wolnik-Widera.

Uniwersytet Małolata, działający w Nędzy od ubiegłego roku, powstał po to, by w interesujący sposób uzupełnić wiedzę zdobywaną przez dzieci w szkole. Zadaniem UM jest przekazywanie wiedzy w luźnej atmosferze, przez zabawę i praktykę.

I co ważne – zajęcia są bezpłatne. Ostatnie zajęcia w ramach wakacyjnej oferty UM odbędą się 30 lipca o godz. 12.00. Będzie to "zabawkowo". Zaś podsumowanie całej Akcji Lato w GCK – 31 lipca o godz. 17.00.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here