
W czwartek raciborscy policjanci z drogówki przeprowadzili cykliczne działania podczas których szczególną uwagę zwracali na miejsca gdzie jest największy ruch pieszych i najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

W trakcie prowadzonej akcji stróże prawa 5 pieszych pouczyli, a 20 ukarali mandatami za popełnione wykroczenia związane z przechodzeniem przez jezdnię w miejscu nie dozwolonym. Ponadto ukarano mandatami karnymi 4 kierujących samochodem, którzy nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącemu po pasach pieszemu, a na 1 kierowcę skierowano wniosek o ukaranie do sądu.
/ps/




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










![„Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji [ZDJĘCIA] „Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-brzezie.jpg)
