Letnia Akcja Zamkowe Zuchy 2015 ruszyła na zamku

0

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy wzięli udział w przygotowaniach do zajęć z makramy. Każdy mógł samodzielnie wykonać kulę ozdobną przy pomocy sznurka i balonów.

 

- reklama -

 

 

W poniedziałkowe przedpołudnie 3 sierpnia 2015 r. na trawniku, przy starych murach na Zamku Piastowskim w Raciborzu ruszyła Letnia Akcja Zamkowe Zuchy 2015. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy wzięli udział w przygotowaniach do zajęć z makramy. Każdy mógł samodzielnie wykonać kulę ozdobną przy pomocy sznurka i balonów. W trakcie zajęć odbyła się również pogadanka o szkodliwym działaniu dopalaczy, którą poprowadziła Aleksandra Foryś – Młodszy asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej  w Raciborzu.  Kolejne spotkanie w ramach akcji już w środę 5 sierpnia. W zajęciach wzięło udział blisko 60 osób, m.in. dzieci z Zespołu Świetlic Opiekuńczo – Terapeutycznych Gminy Krzanowice – Świetlica Wojnowice, działającego przy Stowarzyszeniu Razem dla Wojnowic. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Tegoroczna edycja to cykl spotkań warsztatowych dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Zręczne Skarby raciborskiej ziemi”. Dzieci to prawdziwy „Skarb” a wszystkie dzieci są nasze. Zajęcia będą nawiązywać do ostatniego promocyjnego folderu „Skarby raciborskiej ziemi”, którego przypomnijmy wydawcą jest Powiat Raciborski. Celem akcji jest wyrobienie u dzieci umiejętności manualnych a nie tylko sprawności fizycznej.

Program akcji Zamkowe Zuchy 2015:

5 sierpnia (środa) godz. 10.00-12.00 zajęcia z makramy – sznurkowe węzełki i bransoletki;
7 sierpnia (piątek) godz. 10.00-12.00 własnoręczne wykonywanie i ozdabianie zabawek;
10 sierpnia (poniedziałek) godz. 10.00-12.00 zajęcia z ceramiki – malowanie aniołków;
12 sierpnia (środa) godz. 10.00-12.00 wykuwanie inicjałów, wybijanie monet – spotkanie z płatnerzem;
14 sierpnia (piątek) godz. 10.00-12.00 zajęcia z decoupage.

 

/ps/ za zamekpiastowski.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here