Spotkania z kulturą w RCK dobiegły końca

0

Tydzień trwały "Spotkania z kultura" w Raciborskim Centrum Kultury. Dzięki nim najmłodsi mogli spędzić czas w sposób kreatywny i atrakcyjny.

Ciekawe warsztaty, zajęcia, wycieczki, spacery po mieście, gry i zabawy , to tylko niektóre z atrakcji "Spotkań z kulturą" zorganizowanych w ramach wakacyjnych zajęć w Raciborskim Centrum Kultury. – Super była wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu! – mówią uczestnicy.

- reklama -

Przez cały ubiegły tydzień w Raciborskim Centrum Kultury odbywały się „Spotkania z kulturą”, w ramach których najmłodsi mieli atrakcyjnie zaplanowaną sporą część dnia. – Od poniedziałku do piątku organizowaliśmy „Spotkania z kulturą” dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Wzięło w nich udział blisko 30 dzieci. Rozpoczęliśmy spotkania zajęciami plastycznymi, w kolejne dni odbyły się  warsztaty cyrkowe, pogadanka o dopalaczach, wycieczka do Ustronia i spacer na Zamek – powiedziała Alicja Ploch-Burda z Raciborskiego Centrum Kultury.

 

 

Oprócz wycieczki do Ustronia dużym zainteresowanie cieszyły się zajęcia cyrkowe, które poprowadził Łukasz Witkowski. – To, co teraz wykonuje nazywa się Diabolo i chodzi o to, aby utrzymać na sznurku klepsydrę. Na początku to trudne, ale jak już trochę poćwiczyłem, to idzie mi to coraz lepiej – powiedział Mateusz. Dzieci uczyły się także żonglowania piłkami i talerzykami.

Zwieńczeniem tygodniowych spotkań z kulturą były zabawy w amfiteatrze obok Domu Kultury „Strzecha”.  Na świeżym powietrzu można było zagrać w grę, którą bardzo dobrze znano już w średniowieczu i tym samym poznać, jak wtedy bawiły się dzieci.  Powodzeniem cieszył się badminton, zabawa w gumę, Monopol na trawie, czy malunki kredą na betonie.

/RCK, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here