Irena Żylak oficjalnie wiceprezydentem Raciborza

4

Prezydent Mirosław Lenk podczas sesji oficjalnie potwierdził krążące od dłuższego czasu pogłoski o tym, kto dołączy do zespołu prezydenckiego.

Irena Żylak to z wykształcenia ekonomista bankowiec, ostatnio pracowała jako dyrektor oddziału terenowego BGŻ. Obowiązki drugiego zastępcy prezydenta obejmie 1 września. Przy okazji Lenk wyjawił, jak będzie wyglądał podział obowiązków prezydenckiej trójki. Postanowił odejść od sztywnego podziału, w którym jeden z zastępców jest odpowiedzialny za resorty gospodarcze, drugi zaś za społeczne. Wojciech Krzyżek dalej będzie zajmować się gospodarką, ale skupi się na inwestycjach (głównie realizacją inwestycji droga Racibórz – Pszczyna) oraz gospodarce odpadami. Irenie Żylak przypadnie gospodarka mieszkaniowa, wsparcie przedsiębiorczości i rozwój. Sam prezydent do swoich dotychczasowych obowiązków dołoży nadzór nad edukacją, kulturą i sportem.

- reklama -

 

/ps/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Nauczycielem i biegaczem się jest do końća życia… DObrze, że Lenk sobie darował robienie czegoś na czym się nie zna i co mu nie wychodzi… Tyle, że po Nowackiej, to w sprawach oświatowych też będzie wychodził na amatora…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here