Chcesz zostać prosumentem? Dowiedz się jak

17 i 28 września będą wspaniałą okazją dla mieszkańców Raciborza do zapoznanie się z nową formą dopłat do zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych, jaką od przyszłego roku wprowadzi Miasto Racibórz.

 

- reklama -

 

 

Już w przyszłym roku planuje się otwarcie nowego programu dopłat dla mieszkańców naszego miasta. Oprócz kotłów ekologicznych, instalacji solarnych czy pomp ciepła Miasto Racibórz dofinansuje zakup i montaż paneli fotowoltaicznych na 100. budynkach jednorodzinnych na terenie naszego miasta.

Środki pozyskane zostaną w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii Część 2) Prosument – linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii”.

Już 17 września na raciborskim rynku, podczas corocznie organizowanego przez Urząd Miasta Festynu Ekologicznego, będzie można zapoznać się z systemem dopłat, jak również złożyć deklarację udziału w programie PROSUMENT.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych programem do odwiedzenia stoiska Krajowej Agencji Poszanowania Energii z Warszawy 17 września na raciborskim Rynku w godzinach od 9.00 do 15.00. Będzie to pierwsza, ale nie ostatnia możliwość złożenia deklaracji chęci przystąpienia do projektu.

Kolejne spotkanie z zainteresowanymi nowym programem dopłat do zakupu i montażu paneli fotowoltaiczych odbędzie się 28 października podczas konferencji pn. „Odnawialne źródła energii – rozwiązania i instrumenty wsparcia dla samorządów, spółdzielni mieszkaniowych i mieszkańców” .

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here