Odświeżony aquapark H2Ostróg czeka na użytkowników

Zakończyła się trwająca 2 tygodnie przerwa technologiczna w H2Ostróg. W tym czasie całkowicie została wymieniona woda w basenach, wyczyszczone i zaimpregnowane kafelki oraz naprawione wszelkie usterki.

 

- reklama -

 

 

Przez dwa tygodnie trwały prace porządkowe i konserwacyjne na terenie raciborskiego aquaparku. – Przerwy technologiczne co roku przechodzą wszystkie kryte baseny, wiec my też musieliśmy takową zrobić. U nas trwała ona dwa tygodnie i przez ten czas pływalnia została dokładnie wyczyszczona, zdezynfekowana, a podłoga zaimpregnowana. Gruntowny przegląd przeszły też wszystkie urządzenia znajdujące się na terenie obiektu, od pomp zamontowanych w podbaseniu po zjeżdżalnie – wylicza Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca H2Ostróg.  

 

 

 

 

Aby dokładnie wyczyścić i zrobić szczegółowy przegląd trzeba było całkowicie wypompować wodę z basenów. Trwało to ponad 11 godzin. – Gdyby nie pomoc pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, którzy użyczyli nam specjalne pompy, pewnie wypuszczanie wody trwałoby o wiele, wiele dłużej – podkreśla Krzysztof Borkowski.  

Prace zostały zrealizowane zgodnie z harmonogramem i już w czwartek, minionego tygodnia (3 września) z powrotem zapełniano baseny świeżą wodą. – W basenie rekreacyjnym mieści się blisko 340 metrów sześciennych wody, więc, aby go napełnić potrzebowaliśmy 18 godzin. Basen sportowy jest o wiele głębszy i większy, więc wejdzie do niego jeszcze więcej wody, bo aż 814 metrów sześciennych. Zapełnianie go po brzegi trwało 30 godzin – wylicza Marcin  Polowczyk, inspektor ds. sportu i organizacji imprez rekreacyjno-sportowych w OSiR Racibórz.

 

 

 

 

Zapełnienie wodą basenów nie oznaczało zakończenie prac. Trzeba było jeszcze wodę podgrzać do odpowiedniej temperatury i wtedy dopiero można było z powrotem otworzyć drzwi pływalni. Korzystając z obecności fachowców od modernizacji i konserwacji urządzeń, zarządcy postanowili wprowadzić pewne udogodnienia dla klientów. – Na tyle, na ile byliśmy w stanie w tak krótkim czasie, uwzględniliśmy uwagi płynące od użytkowników, m.in. zamontowaliśmy dodatkowe barierki w basenie rekreacyjnym, aby jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo naszych użytkowników. W najbliższych dniach zamontujemy jeszcze łagodniejsze wejście do jacuzzi – zapowiada K. Borkowski i zarazem zachęca do odwiedzin aquaparku H2Ostróg.

 

Adventure Media

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here