Zawody strażackie na wesoło w Szymocicach

0

Pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych przyjęło zaproszenie OSP w Szymocicach i rywalizowało w "zawodach na wesoło".

To już kolejny raz strażacy z OSP w Szymocicach w gminie Nędza zorganizowali "zawody na wesoło" dla kolegów z innych jednostek. – Cieszę się, że w tym roku z naszego zaproszenia skorzystało więcej jednostek, choć i tak szkoda, że nie wszystkie z naszej gminy – mówił Karol Kalemba, strażak-ochotnik, sołtys Szymocic. Swój udział zgłosiły Babice, Gamów, Jankowice, Nędza i oczywiście gospodarze. – Strażak też musi się wyluzować! Żeby było wesoło, żeby było trochę śmiechu w szarej codzienności – mówili ochotnicy.

- reklama -

 

 
 

 

Strażacy musieli się zmierzyć w trzech konkurencjach: sztafecie, bojówce i podawaniu sobie wody w rondlu nad głowami. Czasem więcej było wody na strażackich mundurach niż w naczyniu. Zwycięskie okazały się wszystkie jednostki. Nagrodą był uścisk dłoni prezesa OSP Szymocice. Rywalizacja połączona była z festynem żegnającym lato. Strażacy, sołtys i rada sołecka pomyśleli o poczęstunku i atrakcjach dla dzieci. Były zabawy ze sprzętem strażackim i przejażdżka wozem. Gościom przygrywała Gminna Orkiestra Dęta Gminy Nędza.

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here