Sukces polskich matematyków! Raciborzanin na podium!

0

Jacek Nitychoruk z ZSO nr 1 w Raciborzu zajął trzecie miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych.

W Paryżu odbył się finał XXIX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. Reprezentacja Polski zdobyła 12 medali. W sześciu kategoriach wiekowych Polacy zdobyli najwyższe miejsca na podium.

- reklama -

Swój udział w sukcesie naszej reprezentacji miał Jacek Nitychoruk, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, który jako tegoroczny debiutant tej imprezy zajął trzecie miejsce w kategorii C2 (gimnazjaliści). W maju Jacek zapewnił sobie miejsce w reprezentacji Polski wygrywając na Wrocławskiej Politechnice eliminacje krajowe Mistrzostw.

W rozwiązywaniu matematycznych zagadek rywalizowało 287 zawodników w ośmiu grupach wiekowych i zawodowych związanych z poziomem wykształcenia matematycznego (od najmłodszej grupy początkowych klas SP do kategorii zawodowych matematyków i informatyków). Wszyscy uczestnicy korzystali ze wspólnej listy zadań, ograniczanej ilościowo i czasowo w zależności od kategorii. Zadania w formie łamigłówek matematycznych wymagały sprawnych technik rachunkowych, wyobraźni geometrycznej i logicznego myślenia.

 

Jacek Nitychoruk

 

Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych organizowane są w Paryżu od 1987 roku. Polska uczestniczy w nich od 1992 r.

/Dorota Ciężkowska, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here