Zamek inspiracją artystyczną. Już wkrótce nowa wystawa

„Zamek inspiracją artystyczną” – to tytuł projektu jaki realizowali wspólnie uczniowie szkół podstawowych z Polski i Republiki Czeskiej, dzięki Programowi Operacyjnemu Współpracy Transgranicznej w latach 2007-2013.

 

- reklama -

 

 

Prezentowana na Zamku Piastowskim w Raciborzu wystawa będzie zbiorem poplenerowych prac, wykonanych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Stefana Pieczki w Raciborzu oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Raduniu (Republika Czeska).

Na wystawie zobaczymy zarówno obrazy jak i fotografie. Prace zostały zrealizowane w technice temperowej, pastelami olejnymi oraz ołówkiem. Są one efektem pleneru malarskiego, prowadzonego przez wykładowcę PWSZ w Raciborzu, dr. Hab. Kazimierza Frączka oraz mgr Paulinę Solich, nauczyciela plastyki w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Stefana Pieczki w Raciborzu i mgr Anetę Żok-Tomalę.

Zdjęcia natomiast wykonano techniką otworkową i hybrydową. Zajęcia poprowadziły dr Gabriela Habrom-Rokosz wraz z członkiniami Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON (Sabiną Wyskiel, Iwoną Karwot, Agnieszką Furmanowicz, Alicją Świerczyńską, Patrycją Piechulą).  

Wystawę będzie można oglądać w dniach 20-27 września, poniedziałek – piątek od 10 do 18, sobota, niedziela i święta od 10 do 18.  Spotkanie otwierające wystawę prac – środa 23.09.2015, godz.17.00 – zapraszamy serdecznie.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here