
Przy moście obok Auchan odbył się ósmy Międzynarodowy Piknik Modelarski z udziałem modeli latających [FOTORELACJA].
13 września na wałach przeciwpowodziowych obok Auchan odbyła się ósma edycja Międzynarodowego Pikniku Modelarskiego. Organizatorem imprezy jest Raciborskie Stowarzyszenie "Skrzydlaty Racibórz". W tym roku przewidziano więcej atrakcji i niespodzianek dla modelarzy oraz publiczności. Odbyły się między innymi: pokazy akrobacji 3D helikopterów, samolotów, wyścigi dronów.

Na godz. 14.00 zaplanowano inscenizację bitwy powietrznej w obronie Browaru Racibórz. Inscenizacja bitwy to walka powietrzna modeli latających opatrzona pokazami pirotechnicznymi.
Raciborskie Stowarzyszenie Lotnicze "Skrzydlaty Racibórz" powstało w lutym 2014 roku. Zrzesza około 30 osób, wśród których są zarówno modelarze, paralotniarze, piloci szybowców, piloci samolotów oraz sympatycy lotnictwa. Modelarze budują modele w swoich prywatnych pracowniach i biorą udział w zawodach organizowanych w kraju oraz za granicą. Wśród nich są byli reprezentanci Polski a także Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski.
publ. /ps/




![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)






![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





![Raciborzanie uczestniczyli w redyku i wędrowali po Pieninach [ZDJĘCIA] Raciborzanie uczestniczyli w redyku i wędrowali po Pieninach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/pttk-raciborz-pieniny-2.jpg)








