Zaproponuj tytuł książki, a biblioteka kupi ją dla Ciebie

0

Jeśli nie znalazłeś w zbiorach biblioteki interesującej Cię książk możesz to zmienić! Raciborska biblioteka przypomina i zachęca do skorzystania z usługi „Zaproponuj tytuł”.

Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę internetową biblioteki: www.biblrac.pl, odszukać krótki formularz a następnie podać tytuł, autora i adres mailowy. I już! Tak niewiele trzeba, żeby móc cieszyć się lekturą ulubionej książki, której do tej pory nie było w zbiorach biblioteki albo spędzić wieczór przy dobrym filmie, bez żadnych dodatkowych opłat .

- reklama -

Usługa została wprowadzona w czerwcu 2014 r i cieszy się stale rosnącą popularnością. W ubiegłym roku czytelnicy złożyli zamówienie 96 razy, a w roku bieżącym już 150 razy. Z ogółu 246 zamówień biblioteka zakupiła aż 226 pozycji!

Najchętniej zamawiane były powieści obyczajowe, kryminalne i popularnonaukowe. Rekordzista złożył zamówienie 49 razy a wśród tytułów które padły kilkukrotnie znalazły się m.in. „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” W. Sumlińskiego i „Charlie” S. Chboskego. Biblioteka stara się realizować wszystkie zamówienia swoich czytelników, zdarza się jednak, że wybrana pozycja jest z różnych powodów niedostępna lub… już znajduje się w zbiorach biblioteki, dlatego proponujemy najpierw zapoznać się z katalogiem biblioteki dostępnym na www.biblrac.pl.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here