Cech Rzemiosł Różnych świętował 70-lecie

0

Były wspomnienia, podziękowania, gratulacje i wyróżnienia. Uroczystość z okazji 70-lecia Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu odbyła się w Pałacyku Rafako.

Cech Rzemiosł Różnych jest dobrowolną organizacją samorządu gospodarczego rzemiosła i małej przedsiębiorczości oraz federacją pracodawców. W 2015 roku przypada 70. rocznica działalności tutejszej organizacji, która aktywnie wspiera lokalną przedsiębiorczość. Cech prowadzi m.in. nadzór nad praktyczną nauką zawodu, organizuje szeroką ofertę kursów i szkoleń specjalistyczno-branżowych, dokształcających, informacyjnych. Organizacja od wielu lat współpracuje z jednostkami samorządu terytorialnego, placówkami oświatowymi i pracodawcami w edukacji kolejnych pokoleń raciborskich rzemieślników. Włącza się także do organizacji wydarzeń o charakterze kulturalnym, a współpracując z podobnymi organizacjami na terenie województwa śląskiego przeprowadza konkursy dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

- reklama -

Z okazji jubileuszu w murach Pałacyku Myśliwskiego Rafako odbyła się uroczystość. Nie zabrakło wyróżnień i podziękowań. Nagrody odebrali pracownicy, przyjaciele oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Cechem. Podczas uroczystości miała miejsce także premiera książki "Rzemieślnicza Firma rodziną silna", która wydana została właśnie z okazji 70-lecia Cechu.

 

 
 

 

Dla zgromadzonych gości przygotowano również muzyczną niespodziankę. Na scenie zaprezentował się Marcin Jajkiewicz, którego telewidzowie z pewnością kojarzą z programu "Jaka to melodia?". Wokalista i jego zespół Button Hackers na tyle zachwycili jury festiwalu "Przeboje lata jedynki" w Sopocie, że zdobył pierwszą nagrodę.

/p/

 

 

———————————————————

Polecamy również:

 

Cech Rzemiosł z tytułem Zasłużony dla powiatu raciborskiego

W 2015 roku przypada 70. rocznica powstania Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here