Bieg Gazety Wodzisławskiej pierwszy raz na Trzech Wzgórzach

0

Mimo niepogody w 23. edycji Biegu Gazety Wodzisławskiej (Memoriale im. Leszka Kowalczyka) udział wzięło kilkuset zawodników.

W piątek, 25 września odbył się XXIII Bieg Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka. W imprezie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ale nie tylko. W kategorii open, bez względu na wiek udział wzięli wszyscy miłośnicy biegania. W tym roku trasa biegu wiodła malowniczymi ścieżkami Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza. Uczniowie pobiegną na dystansie 1200, 1400 i 1800 m.

- reklama -

 

 
 

 

Bieg Gazety Wodzisławskiej nazwany jest imieniem Leszka Kowalczyka, który był redaktorem ówczesnego Serwisu Wodzisławskiego. Był też inicjatorem i organizatorem pierwszych edycji zawodów. Bieg z czasem stał się imprezą masową, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalno – sportowych. Podczas jednego z nich Leszek przekonał się, jak wiotkie jest jego zdrowie. Walczył zawzięcie z chorobą, jednak w 1998 roku przegrał ostatni wyścig. Od tamtej pory bieg nosi jego imię.

 

 
 

 

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Mieczysław Kieca. Organizatorami biegu byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Centrum, Wodzisławskie Centrum Kultury i Gazeta Wodzisławska.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here