AKTYWNY SENIOR. Wiek nie ma znaczenia, liczą się marzenia

0

Regularny ruch i higieniczny tryb życia to główne zasady, którymi powinien kierować się każdy człowiek.

 

- reklama -

 

W październiku, a dokładnie dwudziestego dnia tego miesiąca przypada Europejski Dzień Seniora. Jeszcze kilkanaście lat temu seniorami można było nazwać osoby po pięćdziesiątym roku życia, które przechodząc na emeryturę zamykały się w domu i większość czasu poświęcały na opiekę nad wnukami i zajmowanie się domowymi obowiązkami. Współczesne pokolenie seniorów to w dużej mierze osoby prowadzące dynamiczny i aktywny tryb życia, realizujące swoje plany i marzenia, uczące się nowych umiejętności, podróżujące, dbające o zdrowie i kondycję. Obecnie osoby w wieku starszym mają duży wybór spędzania wolnego czasu – powstają Uniwersytety III wieku, kluby seniorów oraz wiele innych ośrodków aktywizacji ludzi starszych. Również kluby fitness otworzyły swoje drzwi dla osób w starszym wieku. Coraz więcej osób starszych stawia na ruch i aktywność fizyczną, dzięki czemu coraz bardziej wydłuża się długość życia i mimo upływu lat jesteśmy coraz sprawniejsi.

Regularny ruch i higieniczny tryb życia to główne zasady, którymi powinien się kierować każdy człowiek. Dzięki aktywności fizycznej zwiększamy sprawność i wydolność naszego organizmu, a także produkujemy hormony szczęścia i wprowadzamy się w dobry nastrój. Tak więc najlepszym sposobem na długie i zdrowe życie jest ruch – spacery, nordic walking, pływanie, jazda na rowerze, a także specjalistyczne zajęcia fitness.
Wszystkich aktywnych seniorów, a także osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną zapraszamy do wspólnych ćwiczeń z okazji Europejskiego Dnia Seniora – 20 października w Akademii Fitness przy ul. Ocickiej 4. Spędźmy ten dzień aktywnie.
 
 
W programie m.in. zajęcia Aktywni 50 +, są to zajęcia pomagające utrzymać sprawność fizyczną i dobrą kondycję, skierowane do osób początkujących. Następnie FIT MIX – zajęcia wytrzymałościowo-wzmacniające o średnim stopniu intensywności. Dalej Zdrowy kręgosłup, czyli ćwiczenia prozdrowotne, pomagające kształtować prawidłowe wzorce ruchowe oraz Pilates – zajęcia rozciągające i wzmacniające mięśnie głębokie. W programie również wykłady na temat zdrowia i urody.
Pamiętaj – ruch to zdrowie w każdym wieku, a więc nie czekaj dłużej i zmień swój tryb życia na bardziej aktywny. Nie masz pomysłu jak to zrobić? Przyjdź do Akademii Fitness 20 października 2015r., pomożemy dobrać Ci odpowiednie zajęcia do Twoich potrzeb. Zapraszamy!!! Zapisy na zajęcia pod numerem tel. 788-868-656
 
 
 
 
 
 
 Akademia Fitness, Racibórz ul. Ocicka 4
 
 
 
 
 
 
/artykuł sponsorowany/
 
—————————————————————-
 
 
Polecamy również:
 
 
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here