Dwa medale Łamatorów na German Open

0

3 i 4 października Polska Kadra Ju-Jitsu Sportowego walczyła w niemieckim mieście Gelsenkirchen niedaleko Dortmundu w zawodach German Open.

 

- reklama -

W skład kadry Polski weszło trzech przedstawicieli raciborskiego klubu Łamator. W pierwszym dniu zawodów startowano w formule fighting, gdzie Polska wywalczyła 10 medali. Niestety Mariusz Magda z raciborskiego klubu, który startuje w tej odmianie walki zajął dopiero 7. miejsce. Drugi dzień zawodów był jeszcze lepszy gdyż Polska zdobyła aż 20 medali. Tego dnia rozegrano konkurencję ne-waza, czyli walki na zasadach brazylijskiego ju-jitsu. Raciborzanie zdobyli dla Polski dwa medale: Kamil Bordo brąz (55 u18) i Mariusz Magda brąz (62 u21). Trzeci z raciborzan Patryk Belik na miejscu dowiedział się, iż jego grupa wiekowa (młodzieżowcy) będą walczyć z seniorami i mimo dobrego przygotowania nie udało mu się zwyciężyć ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. W składzie seniorów polskiej kadry znalazły się takie sławy polskiego ju-jitsu jak: Maciej Polok (złoty medal), Paweł Bańczyk (złoty medal), Irena Preiss (złoty medal), Piotr Bagiński (srebrny medal) i wielu innych.

– W sumie Reprezentacja Polski, zdobyła łącznie: 30 medali, w tym 9 złotych, 9 srebrnych i 12 brązowych.Cieszę się bardzo , że mamy w tym nasz raciborski wkład – mówi trener Klubu Łamator, Tomasz Jabłonka.

 

 
 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here