Gdzie się podziało to BMW? M. Lenk odpowiada Annie Ronin

7

– Coś nam się wydaje, że Prezydent Raciborza jest dowodem na istnienie Anny Ronin. Bez niego do Sejmu ani rusz… – prezydent Lenk odnosi się do zarzutów stawianych mu prze radną kandydującą w wyborach parlamentarnych.

 

- reklama -

 

 

 

Odpowiedź Prezydenta Raciborza Pana Mirosława Lenka na artykułu pt. „ Prezydenckie narzekanie i unikanie współpracy z radnymi”  autorstwa p. Anny Ronin – radnej miejskiej, który zamieszczony został na portalu naszraciborz.pl

 

Gdzie się podziało to BMW?

Coś nam się wydaje, że Prezydent Raciborza jest dowodem na istnienie Anny Ronin. Bez niego do Sejmu ani rusz…

To, że Prezydent nie organizuje wspólnie z opozycją konferencji prasowych i uważa, że wtrącanie się w politykę odrębnych podmiotów nie zawsze wychodzi im na dobre, wcale nie oznacza braku współpracy z Radą Miasta.

Zasada jest rzeczywiście prosta: „Jest dobry pomysł, czy ciekawe rozwiązanie, to ma się poparcie”. I to niezależnie od kogo pomysł pochodzi.

Same konkrety.

Betonowa przystań nad Odrą.

Przystań kajakowa jest kolejnym elementem koncepcji ożywienia Bulwarów Nadodrzańskich. Umiejscowienie mariny w urokliwym Parku Zamkowym z licznymi miejscami do rekreacji, blisko Aquaparku, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zamku Piastowskiego i jednego z najstarszych na Śląsku browarów stanowi duży potencjał do rozwoju turystyki i rekreacji w mieście.

W Raciborzu przystań wybudowana została ze sceną. Funkcja ta umożliwia mieszkańcom udział w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, jest również świetnym miejscem widokowym i spełnia rolę wypoczynkową.

 Latem z powodzeniem Miasto stworzyło tutaj miejsca do relaksu, oferując chętnym  wypoczynek na leżakach, jak również umożliwiając rowerzystom dojazd do niej malowniczą ścieżką rowerową, wzdłuż rzeki Odry.

Scena na przystani sprawdziła się również jako miejsce do organizowania koncertów muzycznych i imprez biegowych, jak również plenerów malarskich i konkursów z udziałem dzieci.

Miasto Racibórz patrzy na zagospodarowanie odcinka Odry od mostu Zamkowego do kładki nad Odrą w sposób kompleksowy. Chce, aby przystań była miejscem cumowania i postoju niewielkich jednostek pływających. Stąd również dobór materiału budowlanego (betonu), niezbędnego dla sukcesu przedsięwzięcia. Obecnie prezydent Raciborza prowadzi zaawansowane rozmowy z władzami Rudnika i Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej, które miejmy nadzieję pozwolą na uruchomienie żeglugi na Odrze. Dotyczy to odcinka od Raciborza do Łubowic.

 Wokół mariny ma zostać zagospodarowany budynek, który kiedyś pełnił rolę wioślarni. Znajdzie tu swoją przystań WOPR, który w budynku będzie miał swoją siedzibę. Budynek wpisuje się również w kontekst miejsca pełniącego funkcję gastronomiczną, która niezbędna byłaby przy rozwoju przestrzeni wokół przystani wodnej o inne elementy pozwalające rozwijać miejską rekreację i przyciągnąć do miasta turystów.

W planach magistratu, w okalającym przystań Parku Zamkowym, jest bowiem budowa placu im. Księcia Mieszka Plątonogiego – miejsca wypoczynku z fontanną i zdrojem ulicznym. Przy samej przystani ma powstać plaża, co w sezonie letnim urozmaici ofertę rekreacyjną dla mieszkańców i zachęci również turystów do wypoczynku w Raciborzu.

Aquapark H2Ostróg

Basen od nowości posiada panele solarne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Nikt w Polsce, tym bardziej w Raciborzu nie produkuje paneli fotowoltaicznych, trudno jest  zamówić je w firmach Sunex S.A. lub Ensol.  Warto podkreślić, że dofinansowanie budowy jednostek wytwarzania energii elektrycznej możliwe będzie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego najwcześniej w 2016 roku, gdzie Miasto może pozyskać w ramach instrumentu Regionalnych Inwestycji Terytorialnych środki finansowe w wysokości ponad 1 mln 120 tys. złotych.

Polsko – Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna „SILESIAinfo”

Trudno zgodzić się z zarzutami dotyczącymi zadania pod nazwą: „Polsko – Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna „SILESIAinfo”. Projekt dofinansowany z Unii Europejskiej zakładał stworzenie strony internetowej. Natomiast wybór administratora strony nie był elementem wymienionego wyżej zadania, bowiem z uwagi na zamknięcie z końcem września 2015 roku programu funduszu mikroprojektów Euroregionu Silesia, po tym terminie kosztów administrowania nie można było ująć w ramach projektu.

Parkingi w Raciborzu.

Dla przypomnienia, to właśnie dzięki wykonaniu studium parkingowego w 2013 roku, w Raciborzu wybudowano parkingi przy ulicach Ogrodowej, Wileńskiej, a obecnie trwa budowa parkingu przy ulicy Kowalskiej. W przyszłym roku powstanie kolejny parking  przy ulicy Drewnianej.

Kemping Obora

Inwestycję na kempingu w Oborze lepiej ocenić na miejscu. Nowa świetlica, stacja rowerowa, wyremontowane ścieżki spacerowe, nowe oświetlenie i zmodernizowane kilkanaście domków kempingowych i do tego jeszcze 85% dofinansowania do realizacji inwestycji. Czy to rzeczywiście zakrawa na skandal?

Strefa ekonomiczna

Strefa ekonomiczna funkcjonuje, poszerza swoje granice, samorząd pozyskuje i uzbraja nowe tereny inwestycyjne. Jeśli opozycja ma w tym swój udział, to chyba dobrze świadczy o współpracy z Radą Miasta i jej przedstawicielami.

 

publ. /ps/

- reklama -

7 KOMENTARZE

 1. Wreszcie Prezydent nabrał tchu i odpowiedział na zaczepki mniejszościowych Radnych.Ci radni w Mojej ocenie nic nie robią tylko zajmują się drobnicą,nie współpracują tylko przeszkadzają.Prezydent miast liczyć na półpracę musi oganiać się od natarczywych zaczepek!

 2. [color=#4c4c4c]Prezydent o przystani, przypomnijmy KAJAKOWEJ (za 3 miliony): [/color]
  [color=#4c4c4c]”Latem z powodzeniem Miasto stworzyło tutaj miejsca do relaksu, oferując chętnym wypoczynek na leżakach, jak również umożliwiając rowerzystom dojazd do niej malowniczą ścieżką rowerową, wzdłuż rzeki Odry. [/color][color=#4c4c4c]Scena na przystani sprawdziła się również jako miejsce do organizowania koncertów muzycznych i imprez biegowych, jak również plenerów malarskich i konkursów z udziałem dzieci”[/color]
  Czyli nic nie zmądrzał…

 3. Prezydencie wybrali Cię Raciborzanie więc Masz mandat do samodzielnego działania.Zaczepki NaM-u wysłuchaj ale spokojnie analizuj .Urząd Miasta jest dla Prezydenta narzędziem do rządzenia Miastem.Więcej śmiałości i gospodarzenia Miastem a nie tylko administrowaniem,dgyż to już było.

 4. Brawo, Panie Prezydencie, brawo!
  Pragnę jednak podkreślić, że nie za merytoryczną treść wypowiedzi, ale za to, że zaprzestaliście Państwono lansowania nieprawdy historycznej, w postaci używania, będącego wymysłem wąskiej grupy historyków z otoczenia pana doktora Miki, niepoprawnego przydomku księcia krakowskiego i raciborskiego, Mieszka IV (I).
  Najstarsza zachowana wzmianka o
  przydomku tego księcia w formie: „Plątonogi” znajduje się
  w „Roczniku Sędziwoja” z przełomu XIV i XV w., gdzie pod rokiem 1192
  zanotowano: „Cracovia civitas devastata est a Mescone loripede
  dicto Platonogi nepote ducis Kazimiriensis filio Wladislai exulis”!
  Natomiast przydomek „Laskonogi” występuje po raz pierwszy w „Kronice Wielkopolskiej” i dotyczy kuzyna naszego księcia:
  Władysława III. Tam za Janem Długoszem przyjęto, że
  przydomek odnosi się do długich i cienkich nóg tego władcy, a
  Mieszko IV (I) był prawdopodobnie kaleką i dlatego jego chód był chwiejny i stąd taki przydomek.
  Choć nie należę do wielbicieli formy sprawowania przez Pana urzędu Prezydenta… jeszcze raz: brawo!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here