VIII Raciborskie Dni Nauki i Techniki. Dzień pierwszy

0

15 października Zamek Piastowski stał się centrum wydarzeń Raciborskich Dni Nauki i Techniki, adresowanych do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych a także pasjonatów.

 

- reklama -

W sali konferencyjnej domu książęcego dawnej siedziby Piastów można było wysłuchać szereg interesujących wykładów. Tegoroczne Dni Nauki i Techniki w Raciborzu organizują: Stowarzyszenie SKALA na Rzecz Raciborskiego Obserwatorium Geofizycznego, Miasto Racibórz, Powiat Raciborski, Wydawnictwo Nowiny Raciborskie, Muzeum w Raciborzu oraz Zamek Piastowski w Raciborzu. W trakcie wydarzenia przez zamkowe wnętrza przewinęło się blisko 500 osób. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Na zamku uczestnicy wysłuchali następujących prelekcji: Prezentacja pt. „Efekty minionych Dni Nauki i Techniki w Raciborzu” – Jan Kalabiński (Stowarzyszenie SKALA), „Historyczne znaczenie Śląskiego Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu” Jan Kalabiński (Stowarzyszenie SKALA), „Świat okiem geologa” Piotr Olejniczak Instytut Nauk Geologicznych PAN, „Z hydrodynamiką na plażę”, Anna Łoboda i Łukasz Przyborowski – Zespół Hydrodynamiki Eksperymentalnej Instytut Geofizyki PAN.

 

W piątek Dni Nauki i Techniki przenoszą się do Areny Rafako i Muzeum.

 

zamekpiastowski.pl

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here