
Jeśli jesteś pacjentem albo pracownikiem raciborskiego szpitala, przebywasz na całodziennych badaniach, albo po prostu mieszkasz w pobliżu ul. Gamowskiej, skorzystaj z oferty mieszczącej się w szpitalu biblioteki.

Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu znajduje się na najniższym poziomie szpitala (poziom -1) w pok. 29. Wszyscy zainteresowani mogą z niej korzystać na miejscu, w godzinach otwarcia: poniedziałek 10-15, środa 11-15, piątek 10-15. Ale to nie wszystko! W te dni, w godz. 15-17 „biblioteka na kółkach” odwiedza także oddziały szpitalne i dociera do każdego pacjenta. Zbiory wypożyczane są tradycyjnie na 35 dni, przy czym pacjenci szpitala nie muszą kupować karty bibliotecznej – wystarczy dowód osobisty.
Od dziś pobyt w szpitalu nie musi kojarzyć się negatywnie a lektura ulubionej książki może okazać się niezawodnym lekarstwem i umilić trudny czas! Czytelnicy mogą bezpłatnie wypożyczać bestsellery, literaturę popularnonaukową oraz wiele tytułów czasopism takich jak: „Polityka”, „W sieci”, „Angora”, „Auto Świat”, „Dobre Rady” czy „Życie na gorąco”. Dużo kolorowej literatury trafia też na pediatrię, do najmłodszych pacjentów i starszej młodzieży.
A jeśli korzystasz z Internetu i komputera, czytnika lub po prostu telefonu – zapisz się do Ibuk Libra i wypożyczaj książki o każdej porze dnia i nocy! Wystarczy indywidualny kod PIN, który otrzymasz w bibliotece. Rejestracja jest bardzo prosta i trwa najwyżej kilka minut, a potem możesz już bez ograniczeń cieszyć się ciekawą lekturą… bez wstawania z łóżka.
Mamy nadzieję, że dostęp do książek i czasopism częściowo zmniejszy dyskomfort przebywania na oddziałach szpitalnych, a także pozwoli choć na chwilę oderwać myśli od choroby i szpitalnej monotonii. Zapraszamy!
publ. /ps/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





