Święto Drzewa

0

W poniedziałek 19 października odbyły się w naszym przedszkolu obchody „Święta drzewa”. Przedszkolacy ubrani w zielone stroje uczestniczyli w pogadance na temat znaczenia drzew w funkcjonowaniu naszej planety.
Dzieci obejrzały również edukacyjny film o negatywnym wpływie człowieka na przyrodę oraz uczestniczyły w kilku konkurencjach, sprawdzających ich wiedzę na temat przyrody.
Na zakończenie mali ekolodzy pomalowali liście, które zostały zawieszone na naszym przedszkolnym drzewku. Każdy uczestnik obchodów „Święta drzewa” otrzymał medal „Przyjaciela natury”
oraz orzeszek do zasadzenia.
Finałem proekologicznych działań było otrzymanie przez każdą z grup „Certyfikatu Przyjaciół Natury”,a każde zmęczone zmaganiami dziecko mogło spróbować jak smakuje herbatka z lipy, która cieszyła się niebywałym powodzeniem.

opr. Beata Musioł

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here