Zrób sobie raj czyli nocne atrakcje w bibliotece

0

Największy znawca i miłośnik Czech w Polsce – Mariusz Szczygieł, bard młodego pokolenia Kuba Blokesz, 80% mniejsza kara za przetrzymane zbiory, darmowa karta biblioteczne… Zrób sobie raj i spędź Noc w bibliotece!

 

- reklama -

 

 

 

Raciborska biblioteka serdecznie zaprasza w piątek 13 listopada od godz. 19.00  na piątą już Noc w bibliotece – cieszącą się popularnością wśród raciborzan imprezę cykliczną.

Na wytrwałych gości czekają liczne atrakcje., a wśród nich m.in.:

Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem – reporterem Gazety Wyborczej, czechofilem, autorem książek Niedziela, która zdarzyła się w środę, Gottland (nagroda NIKE Czytelników oraz European Book Prize 2009 – nagroda Unii Europejskiej za najlepszą europejską książkę roku), 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła, Kaprysik. Damskie historie, Zrób sobie raj, Láska nebeská, 100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku.  W latach 1995–2001 prowadził talk-show "Na każdy temat" w TV Polsat. Razem z Wojciechem Tochmanem i Pawłem Goźlińskim założył Instytut Reportażu oraz księgarnię reporterów Wrzenie Świata. Jest uważany za ucznia Hanny Krall.

Recital Kuby Blokesza – pochodzącego z Pszowa piosenkarza, gitarzysty, basisty, także autora tekstów i kompozytora;  Blokesz to artysta, który siłą swojego głosu porywa słuchaczy w świat poezji i muzyki. Zdobywca nagród i wyróżnień na wielu festiwalach piosenki w całej Polsce (m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie). Występował u boku takich znakomitych artystów jak Grzegorz Turnau, Zbigniew Zamachowski, Piotr Bukartyk czy Artur Andrus. W 2015r. wydał debiutancki album "Lwów. Szkice miejskie". Płyta została nagrana z udziałem Piotra Machalicy, gościnnie można usłyszeć na niej również Joannę Lewandowską-Zbudniewek.

Wszyscy, którzy zechcą się zapisać do biblioteki w trakcie imprezy, mogą liczyć na darmową kartę biblioteczną a kary zapominalskich zostaną zmniejszone o 80% (z wyjątkiem kosztów wysyłania upomnień).

Nie zawiodą się także miłośnicy czeskiej literatury i kinematografii a także łowcy nowości książkowych, filmowych i muzycznych!

Pamiętaj, jest taka noc kiedy biblioteka nie zasypia:

Noc w bibliotece
13 listopada, godz. 19.00
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here