Chcą sprzedać plac naprzeciw Matki Bożej. Kolejna Biedronka?

0

Magistrat planuje zbyć nieruchomość naprzeciwko kościoła Matki Bożej. Potencjalny nabywca może prowadzić tam usługi i handel, stąd prezydent nie może wykluczyć, że stanie tam supermarket.

Podjęcie próby sprzedaży terenu objętego niniejszą uchwałą zdeterminowane jest potrzebą zgromadzenia środków finansowych na realizację w jego sąsiedztwie ogólnodostępnego parkingu. Postulat taki zgłosiła zarówno Parafia pw. Matki Bożej, jak również wierni uczestniczący w uroczystościach kościelnych. Wydają się one być uzasadnione, zwłaszcza w kontekście bliskości największego cmentarza, gdzie w Dzień Wszystkich Świętych trudno znaleźć miejsca parkingowe. Nie bez znaczenie jest również, że do Parafii tej należy największa liczba wiernych zamieszkałych w okolicznych osiedlach – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

- reklama -

Aktualnie teren zagospodarowany jest w formie zieleni i utwardzonego parkingu, w części objęty jest terminową umową dzierżawy zawartą z osobą fizyczną na prowadzenie szkoły nauki jazdy. Zgodnie z planami zagospodarowania nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową (H87U) w tym: handlu z dopuszczeniem obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000m2, gastronomii, obsługi ludności lub przedsiębiorstw, usług publicznych i komunikacyjnych, garaży wielopoziomowych , parkingów (w tym parkingów podziemnych), dróg wewnętrznych, obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej.

 

Podczas dzisiejszej komisji gospodarki miejskiej Radny Michał Fita wyraził wątpliwość, czy przypadkiem nie powstanie tam kolejny "żółty sklep z owadem w kropki". Prezydent nie wykluczył takiej możliwości, dodając, że może to być równie dobrze warsztat lub myjnia samochodowa. Zapewnił jednak, że miejsca parkingowe na części placu pozostaną, gdyż są w tym miejscu po prostu niezbędne.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here