Zawody wędkarskie o puchar starosty w najbliższą sobotę

0

Najlepsi z powiatu spotkają się na stawach w Babicach. Powalczą o puchar Starosty Raciborskiego.

W najbliższą sobotę 7 listopada od godz. 9.00 do 12.00 na zbiorniku Babiczok II w Babicach w gminie Nędza odbędą się zawody spiningowe o puchar Starosty Raciborskiego. Teren Babiczoka zachęca do wypoczynku i rekreacji całymi rodzinami.

- reklama -

Zbiórka przed zawodami już o godz. 8.30 pod dużą wiatą. Po zawodach organizatorzy planują oficjalne pożegnanie wędkarskiego sezonu przy golonku i grillu. Zainteresowani zawodami mogą się kontaktować z prezesem stowarzyszenia wędkarskiego "Babiczok" Adamem Sobeczko pod nr tel. 889 565 455. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy wędkarze z roczną opłatą na połowy na wodach Babiczok II lub Babiczok I. – Dla jednego wędkarstwo to już sport, dla drugiego zwykły wypoczynek nad wodą, ale jeśli połączyć jedno z drugim, to wychodzi fajna forma rekreacji – uważa zapalony wędkarz członek zarządu Powiatu Raciborskiego Andrzej Chroboczek, członek stowarzyszenia "Babiczok".

Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego "Babiczok" tereny pożwirowej eksploatacji w Babicach dzierżawi od Gminy. Ten atrakcyjny rekreacyjnie teren wędkarze regularnie udoskonalają własnymi siłami i zaangażowaniem. Członkowie stowarzyszenia promują wędkarstwo, rekreację, sport i działanie na rzecz ochrony przyrody. Teren Babiczoka chętnie odwiedzają zarówno całe rodziny, jak i osoby szukające spokoju w otoczeniu natury. Jest gdzie pospacerować, zrobić grilla i odpocząć pod wykonaną przez wędkarzy wiatą z ławami i stołami. Stowarzyszenie pomyślało także o osobach niepełnosprawnych – przy stawach zbudowano stanowiska wędkarskie przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Babiczok to stawy, w których łowi się rekordowe okazy! Można tu złowić nie tylko karpie, ale i sandacze, szczupaki, węgorze, pstrągi, czy sumy. Mogą tu łowić wędkarze z białą kartą wędkarską znający gatunki ryb i okresy ochronne, którzy wykupią zezwolenia roczne albo kilkudniowe.

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here