Orszak św. Marcina w Studziennej

0

Mieszkańcy miasta mieli okazję obejrzeć inscenizację historyczną. Później przemaszerowali na boisko LKS-u Studzienna.

11 listopada o 15:00 spod kościoła parafialnego pod wezwaniem Świętego Krzyża w Studziennej wyruszył orszak św. Marcina. Wcześniej przed kościołem publiczność miała okazję zobaczyć inscenizację historyczną. Zimą gdy św. Marcin napotkał półnagiego żebraka, oddał mu połowę swojego płaszcza. W nocy po tym zdarzeniu w swoim śnie zobaczył Chrystusa odzianego w jego płaszcz, który mówił do aniołów: "Patrzcie, jak mnie Marcin, katechumen, przyodział".

- reklama -

Później ksiądz pobłogosławił wiernych i uroczysta procesja wyruszyła w kierunku boiska LKS-u Studzienna. Tam dzieci zostały przywitane tradycyjnym rogalem i zaprezentowany został program artystyczny. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i dzieci z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 4 w Raciborzu. Organizatorem uroczystości św. Marcina od 15 lat jest DFK Racibórz – Studzienna.

 

 
 

 

 

/p/

 

 

 

 

——————————————————

 

 

Nauki przedmałżeńskie Racibórz

Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie przez cały rok. Cykl nauk przedmałżeńskich obejmuje trzy spotkania, połączone z naukami naturalnego planowania rodziny.

Kontakt: 32 418 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here