Piątoklasiści z Nędzy uczą się słówek z Insta.Ling

0

Uczniowie z klasy V Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy słówek z języka angielskiego uczą się, biorąc udział w innowacyjnym programie Insta.Ling. Dzięki aplikacji nauka uczniowie przyswajają słówka szybciej i łatwiej.

 

- reklama -

 

 

– Nauka odbywa się w ciekawej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia. Dzięki temu uczniowie ani nie są przytłoczeni nadmiarem nowego materiału, ani nie tracą czasu na powtórki słówek, które już świetnie znają – wyjaśnia Anna Wojtek, nauczycielka ZSG.

Uczniowie poświęcają 5-10 minut dziennie na wykonanie prostej sesji, dzięki której uczą się nowych słówek, ale także utrwalają poznane wcześniej słownictwo. Słówka wprowadzane są do systemu z jedno- albo dwutygodniowym wyprzedzeniem, więc uczniowie znają większość słownictwa przedstawianego na lekcjach i nie tracą czasu na przepisywanie nowych słówek do zeszytu. Program uczy też poprawnej wymowy.

Nad całym procesem czuwa nauczyciel-koordynator, który co tydzień wprowadza do bazy od 20 do 50 nowych słówek, monitoruje postępy każdego dziecka oraz motywuje do aktywnej nauki. Dzięki uczestnictwie w programie, uczniowie nie tylko szlifują język angielski, ale także cieszą się ze swoich osiągnięć na lekcjach. Każdy może otrzymać dodatkowe (tygodniowe lub miesięczne) oceny z aktywności. Rodzice także mogą uczestniczyć w procesie nauki swoich dzieci, monitorując ich postępy poprzez założenie konta rodzica.

– Już po miesiącu pracy widać było wyraźną poprawę w wymowie u wielu uczniów, którzy wcześniej mieli z tym problemy. Wzrosła też motywacja do nauki, uczniowie sami proszą o wprowadzanie nowych słówek! – cieszy się z efektów Anna Wojtek.

Pod koniec edycji uczniowie otrzymają specjalne certyfikaty.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here