Stawki za wodę w Nędzy od stycznia bez zmian

0

Taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę mieszkańców gminy Nędza pozostają bez zmian właściwie od kilku lat.

– Sytuacja finansowa nam na to pozwala – tłumaczy Marek Niewrzoł, prezes PK w Nędzy. Nowe-stare stawki zatwierdzili radni na ostatniej sesji.

- reklama -

Rada Gminy 9 listopada rozpatrzyła propozycję taryf za wodę Przedsiębiorstwa Komunalnego na 2016 rok. To dobra informacja dla mieszkańców, bo stawki zostaną niezmienione.

 

 

 

 

 

Ceny ustalone są dla dwóch taryfowych grup odbiorców. Pierwsza grupa to mieszkańcy domków jednorodzinnych, druga to odbiorcy, którzy korzystają z przepływu wodociągowego o większym natężeniu przepływu. Cena za 1 m3 dostarczanej wody wyniesie 3,99 zł netto, zaś opłata abonamentowa pozostanie na poziomie 7,80 zł netto (pierwsza grupa odbiorców – przyłącza o niskim natężeniu przepływu wody) i 17,20 zł (druga grupa odbiorców – przyłącza o dużym natężeniu przepływu wody).

Tymczasem radni zdecydowali też o wpisaniu do wieloletniej prognozy finansowej ponad 60 tys. zł na budowę wodociągu na ul. Dębowej w Nędzy. Budowa 200-metrowego odcinka ruszy w przyszłym roku. To teren przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe.

Prawie 70 tys. zł w tym roku przeznaczono na poprowadzenie wodociągu na ul. Wyrobiskowej, gdzie Gmina sprzedała działki przemysłowe. Inwestycję na ul. Wyrobiskowej połączono z ul. Leczniczą. W sumie powstało około 400 metrów sieci.

Sieć wodociągową do rozbudowy planuje Gmina, wykonanie zleca Przedsiębiorstwu Komunalnemu, a samo przyłącze leży już po stronie odbiorców. W ciągu roku PK wykonuje średnio 20 nowych przyłączy. To nowe domy i nowi odbiorcy.

 

Gmina Nędza

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here