Debiuty 2015: biblioteka zaprasza na konkurs

0

Raciborska biblioteka zaprasza młodzież do udziału w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej „Debiuty 2015”.

W związku z obchodami 80. rocznicy urodzin jednej z najpopularniejszych polskich poetek Haliny Poświatowskiej, tematem przewodnim tegorocznego Przeglądu będzie fragment jej wiersza:

- reklama -

„nie można zabić miłości
jeśli ją w ziemi pogrzebiesz
odrasta
jeśli w powietrze rzucisz
liścieje skrzydłami
jeśli w wodę
skrzelą błyska
jeśli w noc
świeci…”

 

Przegląd adresowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat, która interesuje się literaturą. W zamierzeniach organizatorów przeglądu jest rozwijanie talentów pisarskich wśród młodzieży, a także uwrażliwienie na kulturę słowa. Jeśli ktoś lubi pisać do szuflady, to – biorąc udział w przeglądzie – może błysnąć wiedzą literacką, a także ujawnić swój talent.

 
Prace (dowolna forma poetycka lub prozatorska) wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia należy dostarczyć do 4 grudnia 2015 r. na adres: Miejska i Powiatowa  Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla, ul. Kasprowicza 12 , 47-400 Racibórz z dopiskiem „Debiuty 2015” lub przesłać drogą elektroniczną: [email protected] Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępne na stronie biblioteki www.biblrac.pl 

Finał Przeglądu odbędzie się w środę 9 grudnia 2015 r. o godz. 17:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Spotkanie uświetni występ młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu pod kierunkiem Macieja Malinowskiego z montażem słowno-muzycznym pt. „Nie można zabić miłości…”.
 

/ma/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here