Anna Raszewska – laureatką Nagrody Rektora PWSZ w Raciborzu

0

W czwartek 26 listopada w raciborskiej uczelni o godz. 10:00 wręczono Nagrodę Rektora PWSZ za najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie pedagogiki.

 

- reklama -

 

Absolwentka PWSZ w Raciborzu – Anna Raszewska została laureatką głównej nagrody za najlepszą pracę dyplomową minionego roku akademickiego. List gratulacyjny wręczyła pani Rektor PWSZ w Raciborzu – dr hab. inż. arch. Ewa Stachura, prof. nadzw.

– Po takim wykształceniu i stażu, jaki otrzymujecie tutaj jesteście po prostu obywatelami świata i możecie się za takich uważać – powiedziała prof. Gabriela Kapica – promotorka pracy dyplomowej. 

Pani Stachura podkreśliła, że list gratulacyjny jest dowodem naszego uznania dla wszelkich pani kompetencji. Gabriela Kapica dodała, że uczelnia obchodzi w tym roku 70-lecie kształcenia nauczycieli – pedagogów szkolnych.  

W swojej pracy Anna Raszewska poruszyła wątek rywalizacji dzieci w szkole, m.in.: jak dzieci reagują na nią, jak rodzice postrzegają dzieci, które wygrywają bądź przegrywają rywalizację w szkole i jak sami nauczyciele promują rywalizację w szkole. Zaznaczyła w swojej wypowiedzi, że nauczyciele czasami wspierają rywalizację w taki sposób, w jaki nie powinna się ona odbywać. Zaskakuje ją fakt, że rodzice nawet gdy ich dziecko wygrywa rywalizację, to odczuwają pewien niedosyt i pragną jeszcze więcej wykrzesać ze swoich pociech. Gdy przegrywają, to nie są w stanie ich nawet pocieszyć. Laureatka nagrody rektora raciborskiej uczelni wyjaśniła, że przeprowadzała badania w szkołach podstawowych: nr 4, 8 i 15 wśród nauczycieli. W swoją pracę włożyła sporo energii, poświęciła jej dużo czasu, bowiem pracowała nad nią półtora roku. Zastanawia się nad publikacją tekstu do lokalnej gazety. Absolwentka PWSZ była mile zaskoczona, gdyż nie spodziewała się, że jej praca wygra konkurs.
     
Aktualnie planuje od nowego roku akademickiego kontynuować naukę w renomowanej uczelni w Anglii. To jest właśnie jej marzenie, w którego spełnienie mocno wierzy promotorka jej  pracy p. Gabriela Kapica, która każdego absolwenta raciborskiej uczelni uważa za obywatela świata.

/ma/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here