
28 listopada 2015 r. w Gliwicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska WFMC Kickboxing Lowkick, podczas których na macie spotkali się zawodnicy z klubów z całej Polski.
Wodzisławskie Stowarzyszenie "Czarny Smok" reprezentowało dwóch zawodników: Szymon „Młody” Milion i Kacper Kurasz. Kacper debiutował na „Śląskiej Bitce” w Rybniku. Mistrzostwa śląska były jego drugim startem. Zaprezentował się bardzo dobrze, tocząc miedzy innymi walkę z reprezentantem Spartana Knurów Jakubem Mleczko, który przed rokiem pokonał Szymona Miliona w finałowym pojedynku. Kacper bardzo ostro rozpoczął rywalizację i całkowicie zdominował przeciwnika, jednak ostatnia runda była w wykonaniu wodzisławskiego zawodnika słabsza. Zabrakło doświadczenia i kondycji, w rezultacie w półfinałowym starciu Kacper przegrał 2:1. Wynik świadczy jednak o zaciętej wyrównanej walce i dobrym przygotowaniu zawodnika do pojedynku. Ostatecznie wojownik "Czarnego Smoka" wywalczył sobie brązowy medal.
Szymon „Młody” Milion przyjechał na zawody w roli faworyta kategorii – 57 kg. W finałowym pojedynku zmierzył się z zawodnikiem z renomowanego klubu Absortio Gym Rybnik Maciejem Łobaczem. Walka od początku była zaciekła, zawodnicy nie dawali sobie forów. Szymon realizował założenia taktyczne, które przynosiły pożądany efekt, z rundy na rundę osiągał coraz większą przewagę nad rywalem. Jego atutem było doskonałe przygotowanie kondycyjne i siłowe. Silne ciosy i ciągła kontrola nad pojedynkiem do ostatnich sekund pozwoliły na zdominowanie przeciwnika. Zdecydowaną przewagę potwierdził wynik – jednogłośnie na punkty wygrał Szymon „Młody” Milion, zdobywając tytuł Mistrza Śląska.

Zajęcia kickboxingu K1 i muay thai odbywają się w Gimnazjum nr 3 na ul Mieszka 10 w Wodzisławiu Śl., treningi prowadzone są całkowicie darmowo przez trenera Bogdana Miliona, nauczyciela Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.
publ. /ma/






![Opowieść o Camino de Santiago w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/santiago-klub-przyjaciol-biblioteki.jpg)
![Kawiarenka Seniora: rozmowy o świętach, zdrowiu i codziennych wyzwaniach [ZDJĘCIA] Kawiarenka Seniora: rozmowy o świętach, zdrowiu i codziennych wyzwaniach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kawiarenka-seniora.jpg)
![Złote medale zawodników Łamatora na mistrzostwach Śląska [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz-11.jpg)




![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)








