Dekoracje bożonarodzeniowe tuż tuż

0

Już w sobotę 5 grudnia zaświecą lampki na choince w samym "sercu" Raciborza – Rynku. 

W trakcie przygotowań do Świąt na Rynku montowane są związane z Bożym Narodzeniem rozmaite atrakcje. Poza tym zawieszane są elementy iluminacji, które rozbłysną 5 grudnia.

- reklama -

Dzieci odkryją, że na Placu Mostowym przypałętały się specyficzne dwa aniołki z harfą. Trzeciego przybysza z zaświatów raciborzanie spotkają przy Rondzie Solidarności. Aniołki są dosyć sporych rozmiarów, bo 250 cm wysokości, no i ba – są trójwymiarowe. Oprócz tego na ul.  Opawskiej na latarniach cieszyć oko będzie 18 nowych iluminacji świetlnych. Tyle samo ozdób pojawi się na Odrostradzie, a wśród nich elementy kompozycyjne, tzw. wyimaginowane rożki ze sporym płatkiem śniegu.

Na Rynku nie zabraknie też miejsca dla wieńca adwentowego. W mieście obowiązkowo muszą być postawione choinki. Pierwsza na Rynku, a druga na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Opawskiej. Pojawi się też gość szczególny, bo Święty Mikołaj.

Zgodnie z przewidywaniami, wszystkie dekoracje zainstalowane będą do 10 grudnia. Instalacje zostaną zdemontowane do 29 stycznia. Prace nad demontażem zaczną się 18 stycznia. 

 

 

 

 Źródło: Urząd Miasta Racibórz

 

publ. /ma/

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here