Kiermasz Bożonarodzeniowy w Tworkowie

0

W niedzielne popołudnie 6 grudnia w Centrum Kultury w Tworkowie odbył się doroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

 

- reklama -

Na degustację świątecznych wypieków i potraw swoje miejscowe specjały przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z: Owsiszcz, Bieńkowic, Tworkowa, Roszkowa, Chałupek i Zabełkowa. Poza tym zapach choinki mieszał się z aromatem piernika, ciastek oraz zapachem świątecznych potraw. Na kiermaszu zawsze też można kupić stroiki i wszelkie ozdoby świąteczne zrobione przez dzieci i młodzież na zajęciach w świetlicach – bardzo oryginalne i nietuzinkowe, tak różne od proponowanych przez supermarkety.

W świątecznych klimatach był także koncert Orkiestry Dętej gminy Krzyżanowice pod kierunkiem Krzysztofa Fulneczka. Z orkiestrą wystąpiła gościnnie Natalia Tul. Na scenie zaprezentował się także dziecięcy zespół wokalny z Bieńkowic. Śpiewającym dzieciakom akompaniował na gitarze bieńkowicki proboszcz ks. Krystian Giemza.

Gościem specjalnym był Święty Mikołaj, który rozdał prezenty przedstawicielkom KGW. Przybyłym na kiermasz mieszkańcom świąteczne życzenia złożył wójt gminy Grzegorz Utracki i dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek.

Ta przedświąteczna impreza organizowana przez Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy. Tak więc i w tym roku na degustacji potraw i wypieków świątecznych zjawili się tłumnie amatorzy bożonarodzeniowych specjałów.

 

 Źródło: UG Krzyżanowice

 

publ. /ma/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here