Inauguracja Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji opolskiej

0

We wtorek papież Franciszek zainaugurował Jubileusz Miłosierdzia. W sobotę odbędzie się inauguracja na poziomie diecezjalnym, zaś dzień później – w rejonach diecezji. Wśród 4 wytypowanych świątyń jest parafia NSPJ w Raciborzu.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 2015 r., Ojciec Święty Franciszek otworzył w Kościele powszechnym Jubileusz Miłosierdzia, który ma na celu kontemplowanie tajemnicy miłosierdzia, która jest dla nas źródłem radości, pogody i pokoju, jest warunkiem naszego zbawienia (por. Bulla Misericordiae vultus, 2). Papież w liście do Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji z dn. 1 września 2015 r. wyraził pragnienie, by obchody Roku Świętego były dla wszystkich wierzących «żywym doświadczeniem bliskości Ojca, niejako dotknięciem ręką Jego czułości, aby wiara każdego wierzącego umocniła się, a tym samym jego świadectwo stawało się coraz bardziej skuteczne».

- reklama -

Szanując wolę i podzielając to pragnienie Ojca Świętego, chcemy rozpocząć uroczyście Jubileusz Miłosierdzia także w naszej diecezji. Uroczystości inauguracyjne odbędą się na dwóch poziomach: diecezjalnym i rejonowym. W sobotę 12 grudnia o godz. 10.30 rozpoczniemy inaugurację w kościele stacyjnym oo. Franciszkanów w Opolu, po czym w procesji przejdziemy do katedry, by uroczyście otworzyć jej drzwi jako «diecezjalną bramę miłosierdzia» i sprawować tam Eucharystię. Do udziału w tej uroczystości Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza kapłanów i wiernych całej diecezji, szczególnie zaś księży dziekanów oraz duszpasterzy i parafian z parafii dekanatów Opole i Opole – Szczepanowice.

W niedzielę 13 grudnia uroczystości inauguracyjne odbędą się w czterech kościołach w rejonach duszpasterskich naszej diecezji. Celebracjom inauguracyjnym będą przewodniczyć Księża Biskupi: w rejonie opolskim w poprotestanckim kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Krapkowicach o godz. 11.00 – abp Alfons Nossol; w rejonie nyskim w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku o godz. 12.00 – bp Andrzej Czaja; w rejonie kluczborskim w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku o godz. 10.30 – bp Paweł Stobrawa i w rejonie raciborskim w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu o godz. 12.00 – bp Rudolf Pierskała. Na te rejonowe uroczystości Księża Biskupi zapraszają delegacje wszystkich parafii w rejonach, licząc na obecność w nich przede wszystkim pocztów sztandarowych, przedstawicieli Parafialnych Zespołów Caritas, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., wolontariuszy ŚDM oraz nowo wybranych członków Parafialnych Rad Duszpasterskich.

Niech wspólna modlitwa u początku Jubileuszu Miłosierdzia umocni w sercach diecezjan wiarę w Boże Miłosierdzia i pobudzi wyobraźnię miłosierdzia, tak potrzebną Kościołowi i światu.

 

Diecezja Opolska

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here