
Czy gimnazja straciły rację bytu, czy nie przetrwały próby czasu? W auli PWSZ odbędzie się 15 grudnia debata poświęcona temu spędzającemu sen z powiek pedagogów i wciąż aktualnemu problemowi.
W związku z trwającymi od dłuższego czasu wśród nauczycieli, dyrektorów spekulacjami nad forsowanym przez rząd RP planem likwidacji gimnazjów, raciborska uczelnia odniesie się do tych kwestii. Niedawno grupa nauczycieli Gimnazjum im. ks. dr. Gustawa Klapucha w Czyżowicach wystosowała list otwarty, który był skierowany bezpośrednio do partii rządzącej (PiS). W liście odwołano się do obietnicy, jaką partia złożyła obywatelom tuż przed wyborami, że będzie liczyć się ze zdaniem obywateli. Od października trwa bowiem akcja pod hasłem "Ratujmy gimnazja" zainicjowana przez Gimnazjum nr 24 w Toruniu. W ramach akcji poszczególne szkoły wystosowały bowiem listy otwarte do ministra edukacji narodowej z protestem przeciwko tak szybkiemu reformowaniu systemu edukacji przez polityków. Do akcji przyłączyły się też inne gimnazja z powiatu wodzisławskiego.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu oraz Polskie Towarzystwo Pedagogiczne oddział w Raciborzu organizują debatę „Gimnazjum – tak czy nie?”, która odbędzie się 15 grudnia 2015 r. o godz. 11:00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Słowackiego 55.
- reklama -
publ. /ma/
- reklama -





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






