Crazy Club charytatywnie dla chorych dzieci

0

Zabawki, ubranka, pościel czy środki pielęgnacji dla niemowląt – wszystkie te rzeczy potrzebują mali pacjenci z oddziałów dziecięcych Samodzielnego Publicznego Szpitala nr 1 w Zabrzu.

Małgorzata Górecka, właścicielka klubu dla dzieci Crazy Club z Raciborza, postanowiła zorganizować zbiórkę świątecznych darów dla dzieci – małych pacjentów zabrzańskiego Samodzielnego Publicznego Szpitala nr 1. Dzieci z zabrzańskiego szpitala, czy to noworodki, czy nastolatki są w tej samej sytuacji, a mianowicie walczą o każdy rok, miesiąc, dzień czy godzinę swego życia.

- reklama -

Pani Małgorzata postanowiła przychylić nieba dzieciom, które święta Bożego Narodzenia spędzą w szpitalu. – W okresie Świąt Bożego Narodzenia każde dziecko chce poczuć się wyjątkowo i zostać obdarowane przez najbliższych upominkami. Nie każde przebywające na oddziale dziecko może liczyć na prezent od rodziny, więc czasem my – ludzie dobrej woli – musimy ich zastąpić – tłumaczy i zachęca do udziału w świątecznej akcji Małgorzata Górecka.

Dary można przynosić do siedziby Crazy Clubu przy ul. Kochanowskiego 3 do 31 grudnia. – Zabawki, ubranka mogą być używane, ale w dobrym stanie i ładnie zapakowane, tak aby nowym właścicielom sprawiły radość i dzięki nim mogły choć na chwilę zapomnieć o swojej chorobie, z którą codziennie toczą bój – tłumaczy Małgorzata Górecka. – Każde dziecko, które przyniesie upominki dla  chorych rówieśników, również otrzyma prezencik  czyli zaproszenie na godzinę zabawy w Crazy Clubie oraz weźmie udział w loterii z nagrodami pozyskanymi od sponsorów indywidualnych, firm i instytucji – zapowiada inicjatorka akcji charytatywnej.

Warto pamiętać, że jest to trzecia akcja charytatywna, organizowana przez panią Małgorzatę i wspierana przez dr nauk medycznych Małgorzatę Rusek, specjalistę pediatrę, alergologa z zabrzańskiego szpitala. – W ostatnich dwóch latach podobne akcje, ale na mniejszą skalę organizowałyśmy z okazji Dnia Dziecka. Wspólnie z moimi animatorkami, które przebierały się w maskotki z bajek, bawiłyśmy się z dziećmi  na wszystkich oddziałach pediatrycznych zabrzańskiego szpitala. Sprawiłyśmy dzieciom wiele radości, na chwilę zapomniały o swoim losie. Teraz postanowiłyśmy zorganizować akcję pomocy małym pacjentom na większą skalę. Mam nadzieję, że nasza idea spotka się z pozytywnym odbiorem i św. Mikołajów wśród naszego społeczeństwa będzie wielu – zachęca do udziału w akcji świątecznej pomocy Małgorzata Górecka.

 

Źródło: Adventure Media

 

publ. /ma/

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here