Weihnachtsmarkt w Tworkowie

0

Wydarzenie zorganizował zespół charytatywny Caritas, działający przy parafii. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na paczki świąteczne dla dzieci z niezamożnych rodzin, a także na pomoc dla osób chorych i samotnych.

 

- reklama -

 

 

Od kilkunastu lat w drugą lub trzecią niedzielę Adwentu w Tworkowie odbywa się Weihnachtsmarkt, czyli tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy. W tym roku 13 grudnia, po nabożeństwie popołudniowym, na plac przed dom parafialny przybyli mieszkańcy Tworkowa całymi rodzinami, aby uczestniczyć w słynnym nie tylko w naszej gminie kiermaszu.

Można tu było nabyć świąteczne dekoracje, a dzieci sprzedawały za symboliczną cenę przyniesione przez siebie maskotki i zabawki. Oblegane przez kupujących były też stragany ze śląskim kołaczem, piernikami, kiełbasą z grilla, chlebem ze swojskim fetem. Wokół roznosił się aromat grzanego wina wzmocnionego przyprawami korzennymi. Wewnątrz domu parafialnego, gdzie można było usiąść przy stole z kawą i herbatą, serwowano chrupiące tosty. Była także loteria fantowa.

W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich występy przedszkolaków oraz piosenki bożonarodzeniowe, które śpiewali Justyna Bulenda i Błażej Klimaszka. Kulminacyjnym punktem wieczoru i największą atrakcją jest zawsze pokaz sztucznych ogni. Także i w tym roku mieszkańcy nie zawiedli się. Weihnachtsmarkt w Tworkowie zorganizował zespół charytatywny Caritas, działający przy parafii. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na paczki świąteczne dla dzieci z niezamożnych rodzin, a także na pomoc dla osób chorych i samotnych.

 

Urząd Gminy Krzyżanowice

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here