Raciborzanie na podium w Katowicach

0

Na zawodach ligi ju-jitsu sportowego raciborski klub "Łamator" reprezentowało 16 najmłodszych zawodników, którzy do Raciborza przywieźli w sumie 15 medali.

 

- reklama -

 

 

W minioną sobotę 12 grudnia odbyła się w Katowicach trzecia w tym sezonie edycja Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu Sportowym. Turniej został zorganizowany przez Roan Fight Club Katowice a patronat objął Ślaski Związek Ju Jitsu. W imprezie wzięło udział 294 zawodników z 18 klubów z całej Polski. Raciborski klub brazylijskiego jiu jitsu "Łamator" reprezentowało 16 najmłodszych zawodników, którzy do Raciborza przywieźli w sumie 15 medali. Raciborzanie brali udział w 3 konkurencjach. Turniej Młodych Mistrzów czyli uproszczona walka dla dzieci w rocznikach 2009-2010, Ne Waza czyli walka na zasadach Brazylijskiego Jiu Jitsu oraz Fighting bez pierwszej fazy czyli walka o zasadach zbliżonych do Judo. Oto wyniki najmłodszych zawodników klubu Łamator Racibórz:

ZŁOTO:
Ignacy Kosmala kat. -30 kg. Ne Waza
Ignacy Kosmala kat. -30 kg. Fighting
Olaf Jabłonka kat. 18 kg. Turniej Młodych Mistrzów
Nadia Hajduga kat. -20 kg. Ne Waza
Karol Staniewicz kat. +50 kg. Fighting

SREBRO:
Bartosz Daniel kat. 30 kg. Ne Waza
Szymon Jamicki kat.24 kg. Ne Waza
Maksymilian Białek kat. 46 kg. Ne Waza
Robert Glenz kat. -26 kg. TMM
Antoni Belik kat. 55 kg. Ne Waza kadet
Karol Staniewicz kat. +50 kg. Ne Waza

BRĄZ:
Jakub Kmiecik kat.27 kg. Ne Waza
Kamil Szymiczek kat. -24 kg. TMM
Krzysztof Mucha kat. -34 kg. Ne Waza kadet
Dominik Szelwicki kat. 55 kg. Ne Waza kadet

Poza Podium znaleźli się:
Zuzanna Oliwa IV miejsce
Franciszek Szerszunowicz V miejsce
Fabian Lasik IV miejsce

Jako trener jestem bardzo zadowolony ze startu swoich podopiecznych. Każdy dał z siebie wszystko i pokazał ducha walki. Niektórym zabrakło szczęścia ocierając się o podium lub lepsze trofeum. Kilkoro z nich było pierwszy raz na turnieju i pokazali prawdziwą odwagę. Bardzo dziękuję rodzicom podopiecznych za pomoc w transporcie, wspaniały doping i rodzinną atmosferę. Klub Łamator dziękuję firmie Eko Okna oraz Miastu Racibórz za wsparcie  – mówi Michał Musioł.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here