Czy Rzemieślnicza ma być jednokierunkowa?

0

Z propozycją zmiany organizacji ruchu ulicy na Ostrogu zwrócił się radny Dariusz Doleżych do prezydenta Lenka. Ten nie widzi przeszkód, pod warunkiem, że chcą tego mieszkańcy.

 

- reklama -

– Jest problem z komunikacją jak jadą samochody z obydwu stron. Zwłaszcza, że pojazdy parkują po obydwu stronach ulicy – poinformował Doleżych podczas grudniowego posiedzenia komisji gospodarki miejskiej. Rzemieślnicza to krótka ulica łącząca Rudzką i Książęcą. W opinii Doleżycha komunikacja w tej części wysokiego Ostroga odbywałaby się sprawniej, gdyby na Rzemieślniczej wprowadzono ruch jednokierunkowy z wjazdem z Rudzkiej i wyjazdem na Książęcą.

 

Pojazdy parkujące po jednej stronie Rzemieślniczej stoją tam niezgodnie z przepisami, gdyż obowiązuje zakaz parkowania. Zakaz nie odstrasza jednak parkujących, gdyż po prostu w rejonie tym miejsca do postoju to towar mocno deficytowy. Prezydent nie widzi przeszkód w realizacji prośby radnego. Chce jednak, aby najpierw wolę taką wyraził ogół mieszkańców, gdyż zwykle w takich sytuacjach, "jest tyle samo zwolenników co przeciwników". Dobrze byłoby także, aby koncepcję poparły spółdzielnia i wspólnoty mieszkaniowe, których budynki zlokalizowane są przy tej ulicy.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here