
Zbliżający się weekend upłynie pod znakiem koncertów – na deskach RCK wystąpią takie gwiazdy jak Irena Santor czy Stare Dobre Małżeństwo. Poza tym czekają nas jeszcze m.in Zimowy Koncert w Strzesze i Acustic Quartet w muzeum.
5 lutego 2016 r. w RCK-u w sali widowiskowej o godz. 18:00 odbędzie się koncert Ireny Santor.

Piosenkarka wystąpi wraz z zespołem muzycznym w składzie: Mariusz Dubrawski -fortepian, Wojciech Ruciński – kontrabas, Grzegorz Poliszak – perkusja.
Wyjątkowy koncert – spotkanie z niekwestionowaną Pierwszą Damą Polskiej Piosenki, która nagrała wiele "nieśmiertelnych" piosenek, takich jak: „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”.
W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej płyty "Punkt widzenia" wydanej rok temu przez Polskie Radio, która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności.
Piękny i wyjątkowy głos, bogaty wachlarz interpretacyjny sprawiają, że jest piosenkarką z górnej półki panteonu polskich artystów.
Zdobyła rzesze fanów i nadal śpiewa z tym samym entuzjazmem co kiedyś w młodzieńczych latach. Jej piosenki zapadły w pamięci wielu sympatykom dobrej muzyki. Poza tym są ponadczasowe, gdyż piosenkarka śpiewa o codziennych, aktualnych sprawach (miłość, przemijanie, nostalgia itp.).
***
Legendarna grupa muzyczna Stare Dobre Małżeństwo wciąż przemierza koncertowe szlaki. 6 lutego zawitają do Raciborza.
Stare Dobre Małżeństwo to polska grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną. Zespół wyrósł z kręgów studenckich. Prawdziwa historia grupy zaczęła się w roku 1984, kiedy duet wziął udział w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Wtedy grupa została po raz pierwszy przedstawiona jako „Stare Dobre Małżeństwo”, gdyż, jak zauważył zapowiadający ich spiker, muzycy znają się i grają ze sobą tak długo, że można im przypisać takie określenie. Aktualnie SDM ma na swoim koncie kilkanaście płyt oraz przeboje takie jak "Majka", "Czarny blues o czwartej nad ranem", "Miedziana dziewczyna" i "Jak". Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu.

SPRAWDŹ:
DOWIEDZ SIĘ CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

/ic/






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)

![Spotkania wigilijne dla seniorów i osób samotnych w gminie Krzyżanowice [ZDJĘCIA] spotkania wigilijne gmina krzyzanowice](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/spotkania-wigilijne-gmina-krzyzanowice.jpg)



![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK [ZDJĘCIA] Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/w-punkt-marek-rapnicki-koliber.jpg)
![Muzyka i życie Clausa Ogermana. Spotkanie w raciborskim muzeum [ZDJĘCIA] Muzyka i życie Clausa Ogermana. Spotkanie w raciborskim muzeum](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/michal-fita-calus-ogerman.jpg)
![XXIII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Śląsk – Kraina Wielu Kultur” [ZDJĘCIA] XXIII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Śląsk – Kraina Wielu Kultur”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/06/slask-kraina-wielu-kultur.jpg)




